Alari KivisaarFoto: Rauno Vahtre
Kroonika | Ohtuleht.ee 26. august 2020 19:48
"Kui ühel hetkel avastad, et keegi on võtnud täiesti tühja koha pealt endale eesmärgiks sinu ja su perekonna elu hävitamise, siis parim sõna, mis seda tunnet iseloomustaks, on vastik," sõnab Kroonikale Alari Kivisaar, kes asub kohtulahingusse Katrina Raiendiga.

Raadiohääl annab mõista, et temagi pole kivist: "Väga raske on elada teadmisega, et keegi utsitab üles sind vihkama ja peab seda veel normaalseks. Õnneks on palju abi olnud toetajatest ja fännidest, kes said aru, et nii ei tohiks kellelegi teha, ja avalikult välja öeldust, et tühistamiskultuuril ja omakohtul ei tohiks Eesti ühiskonnas kohta olla."

Alari sõnul on toimuv ka tema kaasa ja laste elu tavapärasest rütmist välja löönud: "Terve mu pere on väga häiritud. Nad ei suuda siiani mõista, kuidas võib ühes noores neius nii palju viha ja kurjust olla, et sellisel viisil seda välja elada."

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas.

Hommikuprogrammis USA massirahutusi kommenteerinud saatejuhtide Alari Kivisaare, Kristjan Hirmo ja Maris Järva julge sõnakasutus ärritas paljusid kuulajaid. Alari Kivisaare vastu algatatud petitsioonis nõudis saatejuhi lahkumist koguni mitu tuhat inimest. Mõni aeg hiljem algatati vastukaaluks ka petitsioon, mis kogus allkirju selleks, et mees raadioeetris edasi töötaks.

Alari Kivisaar postitas juulis Facebooki lehele video, kus selgitas, et andis petitsiooni algatajale aega vabandada ega ole asjale käega löönud. "Oma esimese video järel andsin asjaosalistele võimaluse mingilgi moel oma tekitatud kahju heastada ilma kohtuta. Teate mis? Mitte keegi neist ei vaevunud isegi vabandama. Kuu aega ootasin, aga nüüd on kahjuks aeg läbi," ütles ta.

"Oma alatu tulemuseni jõudmiseks kasutati alatuid valesid, laimu, libauudiseid, mille sisuks olid kontekstist välja rebitud sõnad, mida omakorda vürtsitati endale sobivate maitseainetega," tundis Kivisaar, et talle on liiga tehtud.

"Jäi mulje, et inimesed läksid oma valedesse nii sügavale sisse, et jäid ise ka neid uskuma. Aga nagu ütleb iidne Tõstamaa vanasõna: "Valel on lühikesed jalad". Isegi minuvastane petitsioon hääbus sama kiiresti kui ta algatati, sest olgem ausad - vähegi intelligentsemad inimesed hammustavad üsna kiirelt läbi libauudised ja manipulatsiooni," rääkis ta.

"See neiu, kes minu vastu üleriigilise laimukampaania algatas ja seda hoogsalt vedas, saab esimesena kohtuhagi ja mitmed teisedki kodanikud leiavad õige pea oma postkastist kirja," lubas mees.