Madli VilsarFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Liisa Mugra 26. august 2020 16:45
"Kaal on nii suhteline asi, seda ka kehamassi indeks. Arvate, et see on teaduslik ja adekvaatne? Kui natuke googeldate ja komistate mõne teadusartikli peale, tuleb välja, et see 200 aastat tagasi loodud indeks võib mingil määral näidata üldist tendentsi, kuid ei võta arvesse ei isiku kehalisi iseärasusi ega reaalset pilti," avaldab endine miss Madli Vilsar Instagramis. 

Paljude arvamusliidrite arust on see indeks siiani kasutuses vaid Ameerika tervisekindluste ahnuse ja muude süsteemide keerukuse tõttu. "Lihtne on ju võtta kellegi pikkus ja kaal, panna talle silt külge ja edasi liikuda.  Soovin tähelepanu juhtida sellele, et kõik kehaga seonduvad normid on nii individuaalsed, et enda, eriti kaalunumbri, võrdlemine teistega tekitab lihtsalt üleliigset stressi ja negatiivseid emotsioone," kirjutab Madli.

"Kas usute, kui ütlen, et selle pildi peal on ametlikult ülekaaluline inimene? See pilt sai tehtud viimasel päeval Itaalias. Koju tulles kaalusin ennast, et näha palju ainult pitsa ja pasta söömine minu kaalu muutis. Ega eriti ei muutnud, aga tahtsin lihtsalt huvi pärast näha. Otsustasin hetkel numbritest mitte rääkida, sest tean, et see paneb teid kohe võrdlema enda või kellegi tuttavaga," lisab Vilsar. 

"Teise pildi peal kasutasin Suurbritannia tervishoiusüsteemi ametliku kalkaatorit. Tulemus - ülekaaluline! Selle sõna nägemine tekitas minus jällegi väga kummalise emotsiooni. Ma ju tean, et olen tervem ja tugevam kui kunagi varem, aga ikka pole piisav? Kui ma ei teaks, võiks see tulemus ikka seest valutama panna küll. Kõik teised ju on tublid ja mina ikka ülekaaluline. Siin tulebki mängu enda kehaga heasse suhtesse astumine: ma tänan keha iga päev, et on kõik minu enesepiitsutamised vastu pidanud ja terveneb sellest aastate pikkusest piinast olla nagu kõik teised," tõdeb ta