KÕIGI AEGADE PARIM BOND: Brittide värske hääletuse andmeil peetakse agent 007 esimest osatäitjat Sean Conneryt endistviisi kõigi aegade parimaks Bondiks. Teiseks jäi Timothy Dalton, kolmandaks Pierce Brosnan.Foto: Vida Press
Triin Tael 31. oktoober 2020 14:50
Sean Connery vedas teismeeas raha teenimiseks igal hommikul piimapudeleid Edinburghi Fettesi kolledžisse – samasse õppeasutusse, kus Ian Flemingi kangelane James Bond pärast peenest Etoni poistekoolist väljaviskamist õppis. Ei kulunud kahtkümmend aastatki, kui vaesest šoti perest pärit poiss lausus ekraanil, smoking seljas ja sigaret hambus, enesetutvustuseks: „Bond. James Bond.“ Kuldsed sõnad, mis tegid Conneryst superstaari, multimiljonäri ning värske küsitluse andmeil kõigi aegade parima Bondi. 

Tulevane filmistaar Thomas Sean Connery sündis 25. augustil 1930 Šotimaal Edinburghis koristaja ja tehasetöölise pojana. 12aastaselt jättis  poiss kooli pooleli, et perele leiba teenida, 16aastaselt astus mereväkke, kuid sõjaväelast ei saanud temast maohaava tõttu, mis 19aastase Connery armeekarjäärile otsa peale tegi. Nooruses töötas Connery piimamehena, maalikunstnike modellina (poseeris ka paljalt), autojuhina, kraavikaevajana, elupäästjana, kirstupoleerijana ja lapsehoidjana. Connery minevikku jääb ka kulturism ja võistlemine musklimeeste konkurssidel. See sai talle saatuslikuks: ühel jõu- ja iluvõistlusel mainis keegi konkurent, et käimas on muusikali „South Pacific“ osatäitjate otsimine. Connery sai väikese statistirolli, kuid avaldas selles nii head muljet, et hilisemas lavaversioonis ülendati ta juba sõnalisse rolli. 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99