Jazmin Grace GrimaldiFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 20. august 2020 12:00
Monaco vürsti Albert II vallastütrena tuntud Jazmin Grace Grimaldil diagnoositi juuli algul koroonaviirus, kuid hiljuti tema seisund halvenes hiljuti ja ta viidi haiglasse.

Jazmin, kelle ema on ameeriklanna Tamara Jean Rotolo, kirjutab Instagramis, et Covid-19 on talle juba pikemat aega terviseprobleeme põhjustanud. Reedel läks tema seisukord nii halvaks, et ta võeti haiglaravile. 28aastane laulja ja näitleja oli haiglas viis päeva. Nüüdseks on ta koju kosuma pääsenud.

Jazmini sõnul tekkis tal tuulerõugetele sarnanev lööve, keha tuikas valutada, kuid kopsudes ja rinnakorvis olid valusähvatused ägedad. Neidu vaevasid ka palavikuhood ja hirmus migreen. "Mulle määrati antibiootikumid võimaliku covidist põhjustatud kopsupõletiku tõttu, millele jõuti varakult jälile, ja paremast kopsust leitud sõlmekese tõttu, mis võib samuti olla covidi-kahjustus."

"Mu immuunsus võib olla veel mõneks ajaks rivist välja löödud, aga mu vaim on virge. Olen tugev naine, olen ellujääja," kuulutab Monaco valitseja tütar, kes tervisehädadele vaatamata osales valimistel. 

Jazmin Grace'i emal oli toonase Monaco printsi Albertiga 1991. aastal suveromanss. Oma isaga kohtus Jazmin aga esmakordselt alles 11aastasena. Albert keeldus tütart tükk aega omaks võtmast, kuid nüüd on neiust saanud Monaco vürstipere liige. Tema teine eesnimi viitab vanaema Grace Kellyle, kellelt ta on ilmselgelt ka näitlejaande pärinud.