Inimesed

Eesti filmi instituudi juht Edith Sepp: ei saa öelda, et filmivaldkond on probleemitu 

Merilyn Närep, 18. august 2020, 16:06
Edith SeppFoto: Merilin Ulm

„Hetkel on Eesti filmimaastikul päris hea olukord. Oleme saanud palju toetust eraraha näol ehk isegi, kui Eesti filmi instituut ei suuda kõiki filme toetada, siis erakapital on panustanud väga palju,“ räägib Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp Eesti filmi olukorrast ning ütleb, et selle aasta teises pooles ja järgmise alguses on välja tulemas palju huvitavaid filme. 

Septembris jagatakse juba neljandat korda EFTA-sid ehk Eesti filmi- ja teleauhindu. Edith Sepp räägib selles valguses Õhtulehele, kuidas on lood filmimaastikul ning mida toob tulevik. „Piirid televisiooni ja filmi vahel lähevad aastatega hägusemaks,“ tunnistab Sepp. 

Eesti Vabariigi algusaastatel olid Sepa sõnul tele- ja filmivaldkond väga lõhestunud. „Meil oli omavahel hästi palju probleeme ja see oli väga keeruline aeg, mis jätkus kuni 2000. aastate alguseni,“ tunnistab Sepp, et algus ei olnud üldse roosiline. „Kui hakkasime ühinema ning end väljapoole tervikliku valdkonnana näitama, sündis koostöö ja oldi ka nõus rohkem Eesti filmi panustama. Ka riiklikud toetused suurenesid ja ma usun, et praegu oleme heas seisus,“ räägib ta. Kui tele- ja filmitegijatel veel omavahel probleeme ongi, lahendatakse need omavahel. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16. september 2020, 11:16
Eestlase film võidutses tudengi-Oscaritel: seda on nii raske uskuda!
3. september 2020, 22:51
BLOGI JA GALERII | Eesti filmi- ja teleauhindadel võidutses „Tõde ja õigus“
3. september 2020, 10:48
JUBA TÄNA | Vaata, kes on Eesti filmi- ja teleauhindade konkursi nominendid
1. september 2020, 14:31
Eesti lühifilm astus suure sammu Oscari suunas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee