Inimesed

Aleksei Turovski: „Ei ole üldse kindel, kes kelle kodustas – kas inimene kassi või kass inimese.“ 

Sirje Presnal, 7. august 2020 22:30
Foto: v

„On uskumatu, mida see loomake on saavutanud nurru ja mjäu abil,“ sõnab zooloog Aleksei Turovski kassidest rääkides. Kiisud on kõige kõigemad loomad mitmes kategoorias ja tänasel rahvusvahelisel kassipäeval on just õige aeg neid natuke kiita.

Nobelist Rudyard Kipling on kirjutanud muinasjutu „Kass, kes kõndis omapead“, mis räägib sellest, kuidas kassist koduloom sai. Loomateadlase ja suure kassisõbra Aleksei Turovski arvates on tegemist hiilgava muinaslooga, mis vaatamata žanrile kirjeldab tõenäoliselt üpris täpselt, kuidas kiisu ja inimene üksteist leidsid.

„See on hiilgav muinasjutt,“ kinnitab ta. „Tol ajal olid metsikud inimesed kodustanud juba rea loomi. Ühel päeval, kui metsik mees oli oma esimese sõbra, koera, ja esimese teenri, hobusega jahiretkel, tuli metsiku naise juurde kass. Kass ütles: „Ma teen sinuga lepingu. Kui sina kiidad mind kolm korda, siis on mul õigus olla sinu koopas kolde juures, kus on soe, ja saada sooja piima alati ja igavesti.“ Naine ütles, et tema kiitma ei hakka, tal ei ole kassi vaja. Kass ütles: „Eks me näe…“ ja läks minema.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.09.2020
MANIPULATSIOON?! Maaeluministeerium õigustas karusloomafarmide säilitamist loomaaia direktori Tiit Marani nimega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee