Inimesed

Juba teine inimene kaebas vandeadvokaat Robert Sarve aukohtusse: Sarv ei käitu tema hinnangul kutse-eetika kohaselt 

Kroonika, Ohtuleht.ee, 6. august 2020 18:13
Robert Sarv Foto: Martin Ahven
Netikommentaatorite vastu võitleva vandeadvokaadi Robert Sarve vastu esitati aukohtusse juba teine kaebus.

Kaebuse esitas Priit Kirss, kellega Sarv juba kohut käib, kuna Kirss nimetas kaks aastat tagasi Sarve klienti, seksuaalkasvatajat Rita Holmi pedofiilitariks.

Kirss leiab, et aukohtu uurimine Robert Sarve vastu on vajalik, kuna tema õiglustunnet on riivatud.

"Soovin, et aukohus annaks arvamuse, kas Robert Sarv on käitunud meediaga suheldes ja nõudekirju ja hagisid esitades kutse-eetika kohaselt,” selgitab ta, muuhulgas häirib teda see, kui suured on Sarve menetluskulud identsete hagide puhul.

Samal teemal

Sarve sõnul on Kirsi käitumine katse mõjutada teda kui advokaati ja maksta kätte isiklikult selle eest, et ta on Kirsi klientide nimel kohtusse andnud.

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas.

Juulis kirjutas Õhtuleht, et Sarv on leidnud endale vastase juristi Õnneli Matti näol, kes on asunud kaitsma inimesi, kes on saanud Robert Sarve käest väidetava laimamise eest nõudekirja. Muuhulgas pöördus ka Matt aukohtu poole. “Küsimus on ärinišis, mida ta omale on võtnud. Kas jurist, advokaat ja jurist, käitub hetkel eetiliselt. Aga mina pole hindaja. Selleks hindajaks on advokatuur, prokuratuur ja avalikkus laiemalt,” ütles ta. 

Samal teemal

04.08.2020
Tegid Alari Kivisaare ütlustest heliklipi – maksa 30 000 eurot! Räppar Mick Moon protestib: see on väljapressimine! Mina seda ei teinud!
02.08.2020
Advokaat Robert Sarv: kaeban kohtusse kõik, kes mind väljapressijaks peavad. Eranditult kõik!
27.06.2020
NETIKOMMENTAATORITE KAITSELE ASUNUD JURIST: Robert Sarve nõudekirja saanud 81aastasele vanaprouale kutsuti kiirabi