Inimesed

VÄIKE KOHTUVÕIT: Meghani sõprade isikud jäävad saladuseks 

Toimetas Triin Tael, 6. august 2020 12:00
Sussexi hertsoginna MeghanFoto: Reuters/Scanpix
Sussexi hertsoginna Meghan sai Briti kõmulehega kohut käies väikese võidu - kohus rahuldas tema taotluse mitte avaldada viie sõbra nimesid, kes andsid USA seltskonnaajakirjale anonüümsed intervjuud.

Prints Harry abikaasa kaebas kohtusse kõmulehte Mail on Sunday välja andva firma Associated Newspapers. Meghan süüdistab Associated Newspapersit isale saadetud erakirja katkendite avaldamises. Kiri oli tema kinnitusel eraviisiline ja konfidentsiaalne.

Kuid Mail on Sunday advokaadid väitsid, et Meghani viis sõpra paljastasid kirja olemasolu ajakirjale People antud anonüümsetes intervjuudes. Seega olnud kiri juba avalik ning Meghani isal Thomas Markle'il olnud õigus sellele reageerida ja oma mainet kaitsta. 

Meghan on alati kinnitanud, et tema ei andnud sõpradele luba People'ile intervjuud anda. Ometi tahab ta neid kaitsta. Kuna oli karta, et ajakirjandus avaldab sõprade nimed, esitasid hertsoginna advokaadid kohtule taotluse jätta nad anonüümseks. Eile langetaski kohtunik Warby otsuse, et viis kõnealust isikut jäävad vähemalt esialgu anonüümseks. Kohtuprotsessi alguskuupäeva pole siiski veel välja käidud. 

Samal teemal

12.08.2020
Prints Harry ja Meghan Markle ostsid kodu Santa Barbarasse ja naudivad sealset privaatsust
11.08.2020
SALAKIHLUS JA SOLVANGUD: 10 kõmulist väidet Harry ja Meghani elulooraamatust
03.07.2020
Kohtupaberid: rase Meghan tundis, et kuningakoda ei kaitse teda
04.05.2020
Kõmulehega kohtus madistav Meghan kaotas esimese raundi