Inimesed

GALERII | „Käed üles või saad kuuli kuklasse!“ ehk Kuidas sünnib kultusfilmi „Õiglus“ järg 

Reelika Vaiksaar, 3. august 2020 13:16
Peategelast mängiv Toomas AriaFoto: Martin Ahven

„Käed üles või saad kuuli kuklasse!” ütleb relvaga teist meest sihtiv Toomas Aria. „Sa pidid ju surnud olema,” vastab Toomasest peajagu pikem mees šokeeritult. Selgeltnägija ja filmimehena tuntud Toomas Aria siiski asjata relvaga ei vehi, vaid kehastab peaosalist omaloodud filmis „Õiglus 2”, mille märulistseeni parajasti Pirita metsas mahajäetud majas üles võetakse.

Mõnusalt suvine laupäev saab alguse Pirita Selveri juurest, kus kohtun filmi võttetiimiga. „Võtteplats ei jää siit kaugele, nii et sõitke siis meie järgi,” ütleb mulle Toomas. Võtteplats on tõesti lähedal, sest jõuame paar minutit sõita, kui keerame vasakule metsavaheteele. Üsna pea jõuame platsile, kus ilutseb väga suur mahajäetud maja. „Selliseid hüljatud maju on tegelt nii palju. Aga keegi ei tunne selle maja vastu huvi ka, nii et on hea film ruttu valmis teha, enne kui see käsile võetakse,” seletab Toomas.

Ent tuleb välja, et filmi valitud maja on hoopiski metsatuka sees - sel puuduvad aknaklaasid ja uks ning maja hallikas sein on grafitit täis soditud. Majja sisse astudes on igal pool näha klaasikilde ning seinalt maha pudenenud krohvi. Ka majasisemus on grafitit täis joonistatud ning seinale on kritseldatud ka DJ Tiine Roti allkiri, mida Tallinnas kõndides pea iga nurga peal näha on.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.08.2020
FILMISAADE „DUUBEL“ | Ära muretse, Eesti rämpskino austaja, „Õiglus 2“ võtted käivad täies hoos!
11.11.2019
GALERII | Esilinastus maffiafilm „Õiglus“, mille peaosas särab Helen Kõpp
28.06.2019
TOP10 Eesti kultusfilmi: Helen Kõppi filmidebüüt ohus? Keegi ei taha „Õiglusele“ raha anda!
28.06.2019
Helen Kõpp näitleb potentsiaalses kultusfilmis: näitlemises olen ma päris hea!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee