Üritused

GALERII | Sepo Seeman ja Kalle Sepp tõid Kalmer Tennosaare elukäigu lavale 

Toimetas Katharina Toomemets, 1. august 2020 15:29
Muusikal Vana Klaver ehk Suusabaasis on tantsupidu esietendus Kiidjärvel Foto: Mari Luud
Reede õhtul sai Põlvamaal avapaugu muusikal "Vana klaver ehk Suusabaasis on tantsupidu", mis toob lavale Kalmer Tennosaare elu.

Kalmer Tennosaar oli üks Eesti esimesi poptähti, kelle sametine hääl viis une tuhandetelt naistelt. Pärast seda, kui Kalmerist sai Eesti Televisiooni esimene meesdiktor, vallutas ta peagi kõik suuremad estraadilavad nii siin- kui sealpool Nõukogude Liidu riigipiiri. Tema välimus püüdis pilku: Elvise maneeridega, naeratav härrasmees, kena ja alati hästi riides.

Muusikal "Vana klaver" on ühe legendi teekond läbi 60ndate aastate kuni tänapäevani välja. See on lugu lihtsast ja südamlikust maapoisist, kellest saab saatuse tahtel lavatäht ja tuhandete lemmik. See on lugu vastamata armastuse elukestvast valust ja romantilistest unistustest, liivajooksnud suhetest, suurest ja väikesest õnnest.

Peaosades Kalle Sepp ja Sepo Seeman, lisaks löövad kaasa veel Peeter Oja, Inga Lunge, Liina Tennosaar ja teised. Muusikali autoriks on Ott Kilusk, lavastaja Ain Mäeots, muusikajuht Siim Aimla, kunstnik Karmo Mende ja koreograaf Britt Kõrsmaa. 

Samal teemal

26.08.2020
Liina Tennosaar isa Kalmerist: „Ta oli sarmikas, härrasmehelik, oskas olla. Raha oli tal ehk veidi rohkem kui teistel, sattus vahel välismaalegi.“
23.06.2020
MÄLUMÄNG | 10 küsimust Kalmer Tennosaarest
30.05.2020
Kalmer Tennosaare nurgake Kiidjärvel – palju kirju ja isiklikke asju
01.04.2020
ARMASTUSKIRI KALMER TENNOSAARELE: „Igaüks armastab teie häält ja teid kui ilusat meest. Ning ainult mulle üksi on vaja teie silmi!“