Inimesed

Üle 20 aasta taas kaamerate ees! Eve Kivi: põdesin pool aastat borrelioosi ega teadnud, kas saangi üldse enam näidelda (3)

Carolin Liis Tamm, Jaanus Kulli, 4. august 2020 19:11
Eve KiviFoto: Külli Rummel/TV3

Filmidiiva Eve Kivi (82) näitleb taas kaamerate ees – üle 20 aasta! Tõsi, Mart Sanderi sarja „Litsid“ järjes „Naiste sõda“ õnnestus tal mängida üle noatera. „Vahepeal arvasin, et ei saagi osaleda, sest põdesin borrelioosi,“ tunnistab Kivi, et elas pool aastat kui vati sees.

„Eelmisel aastal kuskil juuni lõpus ma puugilt hammustada sain ja olin otsekohe kindel, et see peab olema borrelioos, kuna hammustuse koht nahal oli üleni roosa,“ jutustab Kivi, kes andis kohe ka analüüsid. „Aga antibiootikume mulle millegipärast välja ei kirjutatud, öeldi lihtsalt, et need mulle ei sobi.“ Roosa nahalööve aga ei kadunud kuskile. „Kuni 1. detsembrini, kui pidin minema ühe teise arsti vastuvõtule. Nii kui ma siis oma pluusi eest lahti tegin, hüüatas too arst, et see on ju borrelioos, miks teid ei ravita. Mida mul vastata oli? Et ma ei tea, olen mitu korda käinud oma perearsti juures, aga ravi pole saanud.“

Nii elas Eve Kivi pool aastat kui vati sees. „Välja minnes polnud kunagi kindel, kas ma jään oma jalgadele või kukun pikali, sest mul olid sedavõrd rängad tasakaaluhäired. Kuna ma ei tahtnud kodus olla ja käisin tööl, tuli mul muu hulgas üle Stockmanni risti minna, kus ma ükskord keset ristmikku kokku vajusin. Õnneks sain mingist postist kinni haarata ning otsekohe olid kõrval ka abivalmid inimesed, kes aitasid mind teisele poole teed. Teine kord oli selleks üks lahke ja abivalmis vene proua, kes arvatavasti kino järgi mind ära tundis ja küsis: „Oi, Eveke, kas ma saab teid aidata?“ Kolmandal korral tasakaalu kaotades pidin ma seal samal ristmikul peaaegu et trammi alla jääma. Trammijuht peatas trammi ja vahtis mind kui purjus inimest, sest ma tuikusin. Mõnikord võttis lihtsalt tugevam tuulehoog jalad võdisema,“ kirjeldab Eve Kivi oma poole aasta pikkuseid läbielamisi ja elu koos borrelioosiga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.09.2020
GALERII | Kultusfilmist „Vallatud kurvid“ kirjutati raamat: rännak ajalukku pakub huvitavaid avastusi ja äratab mälestusi
09.09.2020
Amy Schumer kahtlustab, et ta on juba aastaid borrelioosi põdenud
07.09.2020
SARI PEAAEGU PURGIS! Mart Sander „Naiste sõja“ filmimisest: kuussada lehekülge stsenaariumi, kõik stseenid läbisegi!
11.08.2020
GALERII | ELU ESIMENE FILMIROLL! Õpetussõnad kogenematule näitlejale: action on salasõna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee