Inimesed

Lisatud Kivisaare kaitsja kommentaar.

Alari Kivisaarelt tohutu kahjunõude saanud Katrina Indiana: olen valmis pikaks kohtuteeks, et oma õiguste eest seista (16)

Liisa Mugra, 31. juuli 2020, 15:02
Katrina IndianaFoto: Erakogu

"Laiemaks eesmärgiks oli kaitsta meie kõigi põhiõiguslikke väärtusi ja mitte normaliseerida laimu ja vähemusi alavääristavaid ütlusi," räägib aktivist Katrina Indiana, kes lõi Alari Kivisaare vastase petitsiooni, mis nüüd on naisele kaela toonud 75 000 euro suuruse kahjunõude. 

Juuni alguses Sky Plusi hommikuprogrammis USA massirahutusi kommenteerinud saatejuhtide Alari Kivisaare, Kristjan Hirmo ja Maris Järva julge sõnakasutus ärritas paljusid kuulajaid. "Kas mustanahalise näol oli tegemist mingisuguse pätiga, ma ei ole süvenenud," küsis Kivisaar eetris. "Ilmselgelt keegi ei tahtnud kedagi ära tappa, aga ikka juhtub. Äkki mustad on pätimad? No ei tea, äkki keegi teeb mingit statistikat," lisas ta.

Alari Kivisaare vastu algatatud petitsioonis nõudis saatejuhi lahkumist koguni mitu tuhat inimest. Katrina sõnul ei olnud peamine eesmärk Kivisaare raadiost eemaldamine, vaid hoida ära olukord, kus vähemusi alavääristavate ütluste tegemine avaliku elu tegelasena on tagajärgedeta käitumine. "Petitsioonis oli toodud kolm näidet, mis tuhandete inimeste arvates raadioeetrisse ei sobi," lisab ta. "Mulle tuli üllatusena, kui kiiresti kogunesid allkirjad. Jagasin petitsiooni vaid oma Twitteri kontol 200 jälgijaga."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. september 2020, 13:10
Tegid Alari Kivisaare ütlustest heliklipi – maksa 30 000 eurot! Räppar Mick Moon protestib: see on väljapressimine! Mina seda ei teinud!
2. september 2020, 21:33
„Pealtnägija“ saates skandaali kommenteerinud Kivisaar: see oli tõsine kallaletung mu elu, töö ja pere vastu
2. september 2020, 18:44
Advokaat Robert Sarv: kaeban kohtusse kõik, kes mind väljapressijaks peavad. Eranditult kõik!
26. august 2020, 19:48
Alari Kivisaar ebameeldiva kohtulahingu tagamaadest: terve mu pere on väga häiritud. Nad ei suuda siiani mõista...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee