Inimesed

Sokihais telgis, ahastuses koomik kraaviserval ja kolm sõud õhtu jooksul – Comedy Estonia suvetuur pani püstijalakoomikute närvid proovile 

Terttu Jazepov, 30. juuli 2020, 16:33
COMEDY ESTONIA: Vasakult Mikael Meema, Daniel Veinbergs, Ari Matti Mustonen, Sander Õigus, Rauno Kuusik ja Roger Andre.Foto: Comedy Estonia

Kuigi tänavune kevad seadis paljud ideed ja üritused kahtluse alla, teadsid Comedy Estonia noormehed päris kindlalt, et nende traditsiooniks saanud suvetuur toimub ka sel aastal. „Tundus, et vabas õhus tohtis asju kogu aeg teha, ja planeerisimegi tuuri selle arvestusega, et kõik toimub väljas ja publik istub üksteisest kahe meetri kaugusel. Nagunii hakkame asju nii hilja planeerima ja selleks ajaks, kui tuuriga tegelema hakkasime, oli suurem kriis juba möödas,“ räägib koomik Sander Õigus.

Kevadine karantiin andis kõigile loomeinimestele, sealhulgas koomikutele, aega sisekaemuseks – isegi, kui nad seda ei soovinud. Daniel Veinbergs, kes pidi kevadel Sander Õiguse soolotuuri soojendama, jõudis teha kõigest mõned sõud, kui viirus elu pea peale pööras. Õnneks jätkub tuur sügisel ja nüüdseks on koomikute huumorilihased taas soojaks köetud. „Esimesed neli sõud läksid väga hästi ja siis olin järsku hommikumantlis kodus. Kui kõik pidid kodus püsima, oli see šokk ja viis kergesse apaatiasse, et mis mõte sellel kõigel on, kui minu töökohta pole järsku enam olemas. Kuid tagantjärele on see olnud pigem hea, eriti just loovuslikus mõttes. Alustasin stand up’iga umbes kaheksa aastat tagasi ja selle aja jooksul pole ma pausi teinud ning olen kogu aeg kõikvõimalikele esinemistele jah öelnud. Lõpuks polegi sinus julgust mõelda, et äkki oleks hea paus teha, sest teised ju ei tee,“ avaldab ta.

Siiski ei istunud ta, käed rüpes, ja pühendas koos Roger Andrega rohkem aega nende ühisele taskuhäälingule „Päikesejänkud“. „Hakkasime seda kaks korda sagedamini lindistama ja selle võrra ka rohkem üles laadima. Kuulajanumbrid läksid karantiiniga märgatavalt suuremaks. Suvetuuri ajal kohtusime palju inimestega, kes karantiini ajal meie podcast’i kuulasid ja tulid nüüd vaatama, mis see stand up on,“ ütleb Veinbergs.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. veebruar 2020, 11:40
Koomik Sander Õigus: mul on lava peal mikrofon käest võetud ja öeldud, et poiss, laula parem midagi
6. jaanuar 2020, 00:01
„Alustasin aastat nullist ja lõpetasin nii, et elatasin end stand up’iga ära.“
16. juuli 2019, 12:20
Comedy Estonia eestvedaja Louis Zezeran: vajame rohkem naiskoomikuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee