Inimesed

Pühapäeval suri 104 aasta vanuses viimane Hollywoodi kuldajastu filmistaar

VIIMANE KULDAJASTU FILMISTAAR OLIVIA DE HAVILLAND: „„Tuulest viidud“ oli mu elu õnnelikumaid kogemusi.“ 

Triin Tael, 27. juuli 2020 17:40
KUULSAIM ROLL: Olivia de Havilland kehastas 1939. aasta suurfilmis „Tuulest viidud“, mille orjandusteemat on nüüdsel ajal teravalt kritiseeritud, peategelase Scarlett O'Hara vihavaenlast Melanie Wilkesi. Saatuse iroonia: Melanie oli filmis ainus põhitegelane, kes surma sai, kuid De Havilland elas üle kõik linateose näitlejad.Foto: AFP/Scanpix
„Eelistaksin elada igavesti täie tervise juures, aga kui ma pean ühel hetkel siitilmast lahkuma, tahaksin seda teha mõnusalt kanapeel lebaskledes, lõhnastatuna, seljas sametrüü ja kõrvas pärlkõrvarõngad, šampanjapokaal käeulatuses ja keeruka Briti ristsõna viimane vastus äsja leitud,“ ütles legendaarse kassatüki „Tuulest viidud“ staar Olivia de Havilland kunagises intervjuus. Näitlejanna pikk elu jõudis lõpule Pariisis, kus ta oli elanud üle 60 aasta.

Kurba uudist 1916. aastal sündinud De Havillandi lahkumisest kinnitasid Fox Newsile näitlejanna pressiesindaja ja ka tema väimees Andrew Chulack. Pärast „Spartacuse“ staari Kirk Douglase (103) veebruarikuist surma oli Olivia jäänud Hollywoodi kuldajastu viimaseks elusolevaks staariks. 1. juulil tähistas ta 104. sünnipäeva. Veel kõrges easki oli De Havilland olnud imetlusväärselt vitaalne: aasta varem 103. sünnipäeva puhul avaldati Facebookis foto, kus näitlejanna sõitis tänaval jalgrattaga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.07.2020
Hollywoodi kuldajastu viimane elusolev staar sai 104aastaseks
25.06.2020
„Tuulest viidud“ naasis ekraanile koos ajalookommentaariga
10.06.2020
Rassistlikuks tembeldatud „Tuulest viidud“ eemaldati voogedastusplatvormilt
14.12.2019
„Tuulest viidud“ 80: hullunud režissöör, staaride armudraamad ja menufilmi teised saladused