Inimesed

Taani printsile tehti erakorraline ajuoperatsioon 

Toimetas Triin Tael, 27. juuli 2020 13:18
Prints Joachim koos abikaasa printsess Mariega.Foto: AFP/Scanpix
Taani kuningakoda teatas, et prints Joachim toimetati reede õhtul Lõuna-Prantsusmaal haiglasse, kus talle tehti kohemaid erakorraline ajuoperatsioon. 51aastasel printsil oli avastatud ajuveresoone tromb.

Lõikus tehti Toulouse'i ülikooli haiglas. "Operatsioon oli edukas ja Tema Kuningliku Kõrguse seisund on stabiilne," vahendab ajakiri People Taani õukonna teadet.

Samal teemal

Prints Joachimi abikaasa, Prantsuse päritolu printsess Marie on oma mehele toeks. "Kuningakojal pole praegusel hetkel rohkem infot, kuid Tema Majesteedi kuninganna sooviks on, et üldsus austaks pere privaatsust haiglasviibimise ajal."

Prints Joachim on Taani kuninganna Margrethe ja kadunud prints Henriku noorem poeg. Taani troonipärimisjärjekorras on ta oma vanema venna kroonprints Frederiki (52) ja tolle nelja lapse järel kuuendal kohal.

Ka Joachimil on neli last, kuid kahe naisega. Esimesest abielust Alexandra Manleyga on printsil kaks poega, kellest noorem, prints Felix tähistas eelmisel nädalal pere seltsis Prantsusmaal 18. sünnipäeva. Vanem poeg prints Nikolai (20) on teinud edukat modellikarjääri. Praeguse kaasaga on Joachimil kaks järeltulijat: prints Henrik (11) ja printsess Athena (8). Hongkongist pärit eksabikaasa Alexandra jäi pärast lahutust Taani elama, et poegade kasvatamisel osaleda, ning nagu näitab hiljutine foto, toimib kärgpere edukalt. 

Samal teemal

29.07.2020
Ajulõikuse läbinud Taani prints on endiselt intensiivravil
16.04.2020
Tema Majesteet kuninganna Margrethe II: „Igatahes ei tunne ma ennast vana inimesena.“
29.08.2018
KUNINGLIK KOMPU: maailma nägusaim prints sai 19aastaseks
26.06.2018
Kas Taani prints Nikolai (18) on maailma nägusaim kuningliku pere liige?