Inimesed

Miks lahkusid omal ajal ETVst kanali suurimad staarid Reet Oja, Raul Rebane, Urmas Ott, Ivar Vigla ja Maire Aunaste? (10)

Vahur Kersna, 23. juuli 2020 22:30
KUHU KADUS REET OJA? ETV endine saatejuht ja toimetaja Reet Oja saates „ETV kõige kõigemad“.Foto: Kairit Leibold / ERR

ETV 65. sünnipäevanädalal Karmel Eiknerile üle pikkade aastate intervjuu andnud Reet Oja kogus küll suve kohta ilusa vaatajaarvu – 125 000, kuid jättis vastamata inimesi enim huvitanud küsimustele: miks ta omal ajal ikkagi ETVst lahkus ja mis elu on endine teleprimadonna aastaid avalikkuse eest varjus elanud? ETV staažikaim meessaatejuht Vahur Kersna arutab kodumaiste teletähtede hingeelu ja salapäraste ekraanilt kadumiste üle.

See, miks kadus kauaaegne ekraanimagnet Reet Oja 14 aasta eest eetrist, on paljude vaatajate jaoks tänini üks Eesti suuremaid telemüsteeriume, nagu ka tema vaikimine. Minu arvates pole siin küll tegemist mingi erilise müsteeriumiga, mida oleks keeruline mõista. Tuletame meelde, et Reet virutas ETV klaasuksed paariks hooajaks enda järel esimest korda, ja tõesti pauguga, kinni 2001. aastal, kui tema lemmiklaps ja elutöö, „Hommiku TV“ lõpetati. Uued juhid, uued tuuled. Tema loodud ja koordineeritud pühapäevahommikusest leebest kulgemisest arendati välja igal argipäevahommikul eetris olev tempokas programm päikesepõseliste Anu Välba ja Marko Reikopi juhtimisel. Ja see uus saade – „Terevisioon“ – anti toota majast välja, Raivo Suviste produktsioonifirmale BEC. Loomulikult oli see Reedale valus maksahaak ning kibe suutäis. Oli ta ju aastate jooksul väga palju ETVsse panustanud. Hinge, aega, elu... Meenutagem ainuüksi „Kitsast kinga“ või „Öö TVd“. Inimlikult mõistetav – tal oli nii põhjus kui ka õigus solvuda. Põhimõtteliselt oleks võinud pühapäevane „Hommiku TV“ ju omas võtmes rahulikult edasi tuksuda.

Kas Reedale pakuti lohutuseks midagi temaväärilist asemele, peab ilmselt küsima toonaselt peadirektorilt Aare Urmilt ja programmijuhilt Ilmar Raagilt. Aga ilmselt seda ei tehtud. Miks ta muidu ära läks. Kuid paar aastat hiljem naasis Reet Ainar Ruussaare kutsel kolmeks hooajaks siiski ekraanile, et teha koos Aleksandr Tšaplõginiga kakskeelset väitlussaadet „Unetus“. Selle saate formaat sarnanes tänasel päeval Urmas Vaino juhitava „Suud puhtaks“ saatega. Kuid „Unetuse“ eetriaeg oli palju kehvem, kakskeelsus paras sodipodi ning kogu kompott väga ei lennanud. Ega see formaat Reedale ülearu hästi sobinudki. Olles pikki aastaid ETV esileedina kümmelnud tohutu tähelepanu ja vaatajaarmastuse magusas nektaris, oli see kindlasti talle veel üks... kehvapoolne kogemus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.08.2020
Vahur Kersna sai päranduseks Urmas Oti kirjad: see on suur au
02.08.2020
Mis mees oli maguslaulik Kalmer Tennosaar tegelikult?
31.07.2020
VIDEO | Kõva värk: Gerd Kanter ühendas jõud LeBron Jamesi, Cristiano Ronaldo ja Serena Williamsiga
31.07.2020
ETV ajaloo suurim saladus, miks lahkus Reet Oja? Ilmar Raag: mina teda ära ei ajanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee