Inimesed

Jaak Madison teeb näitlejadebüüdi: iga väiksemgi stseen ja nüanss on oluline ning seda peab tegema hästi 

Liisa Mugra, 22. juuli 2020 14:20
Jaak Madison sarja "Naiste sõda" võttepäevalFoto: Erakogu
“Jutustasime Mart Sanderiga ja ta mainis, et sarjas on vaja täita mõnda rolli. Kuna iga uus asi on põnev ja vahva kogemus, otsustasin proovida,” ütleb poliitik Jaak Madison, kes teeb näitlejadebüüdi Mart Sanderi uues sarjas “Naiste sõda”.

Jaatava vastuse sarjas osalemiseks andis Jaak mõne päeva jooksul. “Mart Sanderil oli teatud osatäitjate leidmisega suhteliselt kiire, seega kaua mõelda ei saanud. Otsustasin proovida, sest tegemist oli täitsa vahva rolliga,” lisab ta. “Sarjas on 1941. aasta suvi, kus punaväed on taganemas ja saksa väed peale tungimas. Oleme metsavendade salk, kus osalevad nii tsiviilelanikud kui endised kaitseliitlased. Mina olen selle salga pealik, endine kaitseväe esindaja,” kirjeldab Jaak oma rolli.

Samal teemal

Võttepäev oli Jaagu sõnul üpris tempokas. “Aeg oli suhteliselt piiratud ja need paar stseeni tuli kiiresti valmis saada. Minu teada olid Sanderil vist sama päeva pärastlõunal ja õhtul veel järgmised võtted, seega pidime Valgamaal hakkama saama kiire tempoga,” meenutab Jaak. 

“Eks koolis sai ikka näidendites osaletud, aga minu põhiline kogemus näitlemise ja filmindusega leidis aset 17aastaselt vahetusõpilasena Soomes Hanko rahvaülikoolis. Õppisin seal filmindust: tegime raadiosaateid ja aasta lõpus esitasime paarikümneminutilise lühifilmi. See on ainuke näitlemisega seotud kogemus viimase 13 aasta jooksul,” ütleb Jaak, et sarjas osalemine oli siiski uudne kogemus. 

“Roll näitlejana pani kindlasti proovile. Kuna sarja esimene hooaeg, “Litsid”, oli väga efektne ja osutus ülipopulaarseks, on ka teine hooaeg tõenäoliselt menukas. Seega arvan, et iga väiksemgi stseen ja nüanss on olulisel kohal ning seda peab tegema maksimaalselt hästi. See oli põnev väljakutse ja kindlasti tundsin natuke ka vastutust,” sõnab ta.

Samal teemal

07.09.2020
SARI PEAAEGU PURGIS! Mart Sander „Naiste sõja“ filmimisest: kuussada lehekülge stsenaariumi, kõik stseenid läbisegi!
11.08.2020
GALERII | ELU ESIMENE FILMIROLL! Õpetussõnad kogenematule näitlejale: action on salasõna
21.07.2020
FOTOD | „Naiste sõja“ esimene võttepäev Sausti mõisas: elevus, üllatused ja palju lokke!
18.07.2020
Noor isa Jaak Madison: oma isast ma eeskuju ei ammuta