Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov
Ohtuleht.ee 21. juuli 2020 08:27
"Ma tahaks ka midagi negatiivsuse vastu öelda, aga saan aru, et ma olen seda teinud juba ammusest ajast. Ma olen ise elanud läbi räige netikiusamise. Nii julma, mida paljud ei kujuta ettegi. Ja mida see on teinud mu tervisele – ma ei räägi sellest ega räägi ka nüüd," kirjutab blogija ja tõsielustaar Helen Kõpp Instagramis oma kokkupuutest küberkiusamisega. 

Helen kirjutab, et kui teda kiusati, hülgasid mitmed tuttavad ta, kuna neile tundus Heleniga sõbrustamine piinlik. "Kõik teised ju arvavad minust sitta ning siis peab ka ise tegema näo, et "seda lolli ma ei tunnegi". Selle asemel, et kellegi eest seista."

Naise sõnul ei vääri ükski inimene kiusamist, hoolimata rumalatest õigustustest. "Seega: selline ebanormaalne argument, nagu mõni kasutab, et "ise ta ju tahab, et teda kiusatakse, sest ise jagab oma elu" pistke endale peesse. Mõtle loogiliselt – mitte keegi ju ei taha, et teda kiusataks. Inimene ei jaga enda muret, elu ega arvamusi sooviga saada kiusatud. Uskumatu, et selline argument levib. Ma aga naeratan, sest tean, et olen üksi omal jõul sellest välja tulnud! Ja minu kõrvale siiski on jäänud paljud inimesed."