Maire AunasteFoto: Teet Malsroos
Toimetas Liisa Mugra 18. juuli 2020 10:51
"Olin umbes 16aastane ja mõtlesin, et inimesed, kes saavad vana-aasta õhtul televisioonis, vaadata Eesti rahvale otsa ja soovida head uut aastat. Need on maailma kõige õnnelikumad inimesed!" meenutab Maire Aunaste saates "ETV kõige kõigemad"

Toona ei mõelnud Aunaste üldse, et võiks televisioonis töötada, aga arvas, et õnnelikumaid inimesi pole olemas. "Nad saavad inimesi teretada, head soovida ja kõik armastavad neid," mõtles ta noorena.

"Hiljem olin väga õnnelik, kui sain kolme vana-aasta õhtut juhtida. Aga mäletan täpselt, kuidas üks lõppes: minu meelest tuli täitsa hea saade, pikk ja palju värvikaid intervjuusid. Pärast tuli välja, et inimestele ei meeldinud ja peo rikkusid ära hallid linad laudadel. Siis sain aru, et väljanägemine on isegi tähtsam kui jutt ja ka hallid linad võivad ära rikkuda vana-aasta õhtu," muigab Aunaste.

Legendaarse saatejuhi sõnul rõõmustab televisioon endiselt inimesi, eriti vanemaid ja üksikuid. Seetõttu tuleb jätkata saadete tootmist ka siis, kui ei tule enam ühtegi originaalset ideed. "Televiisor nurgas on parem kui mees. Sa ei tea mehe puhul kunagi, kas või millisena ta tuleb koju ja missugune tuju parasjagu on. Televiisor on juba kodus, kui mina tulen. Ta ei reeda mind kunagi, pole mitte kunagi paha tuju ja ei tee mulle etteheiteid. Televiisor on alati minu sõber," räägib Aunaste.