Inimesed

Reet Oja ekraanile naasmisest: näen televisioonis arenguvõimalusi, nii et iial ei või teada! 

Merilyn Närep, 15. juuli 2020 21:00
TULVIL PÕNEVAID MÄLESTUSI: „On minu suur õnn olnud, et olen saanud teles töötada siis, kui ühiskonnas ja televisioonis oli vapustav aeg,“ tõdeb Reet Oja intervjuus Karmel Killandile.Foto: Kairit Leibold / ERR

Pärast televisioonist lahkumist 2006. aastal ei ole Reet Oja andnud ühtegi intervjuud. ETV 65. sünnipäeva puhul see lõpuks siiski juhtus. „Televisioon on geniaalne, imeline ja fantastiline,“ räägib seitsmel korral parimaks saatejuhiks valitud naine, elustades mälestusi ETV vast kõige põnevamatest aegadest.

Juba 1978. aastal Eesti Televisioonis alustanud Reet tunneb end vanas telemaja stuudios ka praegu väga hästi. „Miski pole muutunud. Tegelikult olen ma end stuudios alati väga hästi tundnud. Mulle meeldib rääkida kaamerasse. Mulle meeldivad operaatorid hoopis rohkem kui küsitlejad, aga ei ole väga kerge olla vastaja rollis,“ naljatab Reet ETV-le antud eksklusiivintervjuus, et parema meelega vahetaks ta intervjuud tegeva Karmel Killandiga kohad. 

„Ma istusin neli aastat kunagise TTÜ ajal õhtuti filmiklubis, mis oli vabariigi parim ja kus me vaatasime kogu maailma filmikunsti paremikku, mis üldse oli võimalik tol ajal vaadata. Filmid saadeti saatkondade kaudu. Siis ma tulin tööle Eesti televisiooni. Mind kutsuti kinosaali vaatama Sulev Nõmmiku filmi „Siin me oleme“ ja ma mäletan, et pidin nutma hakkama,“ meenutab Oja oma esimest kogemust telemajaga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.07.2020
ETV 65 | ÕL VIDEO JA GALERII | Destilleeritud vesi, Valdo Pant ja teatriõhtud – ETV töötajad räägivad oma esimesest mälestusest seoses kanaliga
17.07.2020
Jüri Pihel: „ETV on traditsiooniline televisioon ning sellisena pööraselt oluline.“
12.08.2017
„Selge see, et Reet Oja lahkumisega jäi telemajja tühi koht. Fakt, et talle tehti ülekohut!“
27.07.2016
"Reet Oja naeratas teleekraanil alati, põskedes naerukurrud. Samas on ta tõeline raudne leedi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee