Üritused

Linnafestivali GROM MMXX programmi lisandusid kohalikud tegijad 

Toimetas Terttu Jazepov, 15. juuli 2020 11:16
ZahirFoto: Promomaterjal
Linnafestival GROM MMXX täiendab programmi kohaliku skeene raudvaraga ning pakub sügise põnevaimal sündmusel võimalust ekselda müra ja muusika piirimail, uppuda kitarrikärinasse ja lasta end kanda elektroonilisel voolul. 27.-28. novembril Tallinnas toimuva festivali nimekirja lisandusid Ocean Districts, Zahir, Jasperino ja Ratkiller. “GROM korraldusmeeskonna teistes tegevustes on alati eraldi fookus just nimelt kohalikel tegijatel. Nii ei saa me ka jätta selle festivali raames toetamata kohalikku skeenet ja esitleda siinseid põnevaid artiste, isegi kui raskuskese on rahvusvaheline. Täna välja kuulutatud nelik täiendab festivali žanriülesust ning teeb helipildi veelgi laiemaks ning mitmekesisemaks,” räägib festivali peakorraldaja Roman Demchenko. Post-rock bänd Ocean Districts lõi debüütalbumiga “Expeditions” heli, mis supleb elegantses ilus, kuid pakub samas ka jõulisi ning hoogsaid rusikalööke. Järgnenud EP “Doomtowns” laiendas tuttavat atmosfäärset helipilti ningEnda ideed rock'n'roll'ist esitab Zahir, mis alustas aastal 1993 roki ja müraga eksperimenteerimist Tallinna Kunstiülikooli pööningu lasketiirus. Zahir on eelkõige live-bänd, kriitikute hinnangul vilisev, roomav, ründav ja raevukas rokk.

Samal teemal

Jasperino on psühhedeelse ja eksperimentaalse oluheli produtsent, keda inspireerivad interneti ja tehnoloogia tuumad ning kelle looming peegeldab korraga nii sumedaid meeleoluvinjette kui ka sürreaalseid helidisaine.

Ratkilleri alias on Eesti eksperimentaalmuusiku Mihkel Kleisi tuntuim projekt. Tema muusika kõlab korraga nii spontaanselt kui ka läbimõeldult – see mõjub nagu arvutisüsteem, mis on hakanud improviseerima enese programmeeritud si

Varem kinnitatud artistidena on programmis ajastu üks olulisemaid bände - terav, nutikas, energiline ja naljakas Inglismaa duo Sleaford Mods, legendi staatuse saavutanud Manchesteri produtsent Andy Stott, kaalukate ja painavate riffide meistrid Monolord Rootsist, põrandaaluses elektroonilises skeenes juba 90ndatest saati laianud Belgia produtsent Cabaret Nocturne, põhjanaabrite kuulsaim trammijuht ja soolo-artist Jaakko Eino Kalevi, Hollandi avangardi helilooja ja lautomängija Jozef Van Wissem; esmakordselt Eestisse jõudev uue põlvkonna black metal'it esindav This Gift Is A Curse Rootsist ning Eesti muusikaauhindade galal parima metal-albumi tiitliga pärjatud Kannabinõid.

GROM MMXX keskendub hea tasemega korraldusele nii esineja kui külastaja vaates. Seetõttu on tegemist ka tagasihoidliku mahutavusega ning piiratud pääsmete hulgaga sündmusega, et tagada väärtuslik elamus kõigile. Piiratud hulk pileteid on saadaval Sveta baaris ja Ticketeris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee