Inimesed

Briti abielupaar jõudis Eestisse just sel ajal, mil piirid kinni pandi: „Eesti on koroonalõksus olemiseks parim paik!“ 

Katrin Helend-Aaviku, 7. juuli 2020 10:46
RÕÕMUGA EESTIS LÕKSUS: „Oleme juba varem mõelnud, et kui peaksime kuskile pikemaks ajaks lõksu jääma, oleks selleks kõige parem koht just Eestis,“ ütlevad Tide Knot Travellers ehk maailmaränduritest abielupaar Kirsty ja Craig, kes on Eestis koroonalõksus olnud juba üle kolme kuu. Pildil nende selja taga olev kohvik oli ainus, mis oli avatud, kui nad koroonakriisi ajal Tallinna jõudsid. Siin sai mõeldud, mida nüüd edasi teha.Foto: Tiina Kõrtsini
„Me ei saa enam ilma Eestita elada, nii et tõenäoliselt tuleme ka tulevikus ikka ja jälle tagasi,“ ütlevad maailmaränduritest briti abielupaar Kirsty ja Craig, kes nimetavad end - Tide Knot Travellers. Nad jõudsid Eestisse täpselt ajaks, mil piirid selja taga sulgusid. Nüüdseks on nad elanud siin üle kolme kuu ja ütlevad, et paremat ja turvalisemat kohta, kus kogu maailma puudutava koroonaviiruse eest varjul olla, nad ei oskakski soovida.

„Kaks aastat tagasi abielludes otsustasime, et mesinädalatele ei lähe, vaid kogume raha ja lähme siis aastaks maailma reisima,“ räägib Kirsty. 22 kuuga oli neil nii palju raha kõrvale pandud, et plaan sai teoks. Nad tulid Craigiga aastaks töölt ära, andsid 1. märtsil oma Londonist poole tunni autosõidu kaugusel oleva kodu aastaks rendile, pakkisid reisikohvrid kokku ja läksid maailma avastama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.06.2020
ÜLE SAJA ÖÖPÄEVA LENNUJAAMAS: Filipiinidele koroonalõksu jäänud Jõhvi elanik ihkab viimaks koju pääseda
04.05.2020
Viis kuud Indias koroonalõksus olnud Airi Vipulkumar Kansar: Indias on hea mitte kedagi endale liiga lähedale lasta
01.04.2020
Muusik Timo Vendt on Tais koroonalõksus: lennud on kolm korda tühistatud, loodame 11. mail koju saada
30.03.2020
Laulja Eleryn Tiit jäi Sri Lankale koroonalõksu: toiduvarusid ründasid sipelgad!