Inimesed

Noëp: ma ei taha Eestis väga palju kontserte anda, sest siis käivad kõik inimesed kontserdil ära (1)

Toimetas Merilyn Närep, 1. juuli 2020 14:16
Andres KõpperFoto: Martin Ahven
Muusik Noëp ehk Andres Kõpper rääkis Raadio 2 saates „Hommik!“, et kuna Eestis on inimesi vähe, ei tasu siin liiga tihti kontserte anda.

„Eestis me üldiselt hoiame nii, et väga palju ei taha esineda, sest siis kõik inimesed käivad kontserdil ära,“ rääkis Kõpper. „Aga kuna praegu on kontserdid pigem sellised, kuhu ei ole väga palju inimesi korraga lubatud jne, siis ma ausalt öeldes liialt palju ei põe ja esinen see suvi natukene rohkem,“ selgitas ta.

Samal teemal

Muusik lubab kontserditel uuemat loomingut näidata. „Täiega ärevus on sees, sest me teeme live's nii palju uusi lugusid. Põhimõtteliselt pooled lood on sellised, mis ei ole üldse väljaski. Hakkasin vaatama ka oma praegust ja kahe aasta tagust setlist'i ja ainult neli lugu on samad.“

Kõpperi sõnul on live hea võimalus katsetamiseks, kas uus lugu toimib. „Sellest on olnud päris palju kasu. Ma mäletan, et „New Heightsiga“ oli muidugi kohutav protsess. Ma saatsin seda nii paljudele inimestele ja tegin nii palju versioone, et ma seda viga enam ei tee.“

„Tegelikult mingist hetkest see ei ole enam praktiline, kui sul on 20 erinevat tagasisidet, kõigil on oma arvamus, siis sa ei oska enam midagi teha,“ tõdes Kõpper, et aeg-ajalt saadab ta uute lugude demosid ka sõpradele. 

Samal teemal

11.06.2020
GALERII | NOËP hullutas fänne vägeva kontserdiga
05.03.2020
VIDEO | Andres Kõpper: olin alguses üsna skeptiline, et kas on vaja kohe netikontserte tegema hakata
22.00.2020
TEHTUD! NOËP ajas Eesti metsa päästmiseks pea kiilaks
18.11.2019
NOËP esines Itaalia televisioonis seal ülimenuka singliga „Fk this up“