Foto: Promomaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 29. juuni 2020 14:09
14.-17. juulini toimub Aparaaditehases kontserdisari Folk Rokib Tartus, mis pakub rõõmu elavast muusikast, heast toidust ja taaskohtumistest. Neljal päeval astuvad universaalses kultuuritehases üles Eesti pärimusmuusika põnevaimad koosseisud ja muusikat jätkub igale maitsele.

Muusikaagentuur Folk Massidesse aitab nõu ja jõuga kaasa eesti folgi kestvale revolutsioonile. Suvise kontserdisarja eestvedaja Jalmar Vabarna leiab, et on õige aeg pärast mitmekuulist vaikust kultuurimaastik ellu äratada. “Äärmiselt hea meel on algatada Tartus uus sündmustesari, mis pakub võimaluse lavalauad üles soojendada ja kuumaks kütta lausa kaheksal erineval folkbändil. On aeg taas folk lubatud piirides massidesse viia!”

Juulikuu suveõhtutel tõstavad Tartus temperatuuri nii reggae ja ska-rütmid ühte põimiv koosseis Angus kui ka proge-rebel folkansambel Black Bread Gone Mad, kes valiti aasta alguses Eesti muusikaauhindadel aasta etno/folk artistiks. Sarjast ei puudu ka menukbänd Trad.Attack! ning pärimus- ja linnakultuuri sümbioosiks segav Tintura koos Arno Tammega. Noort elujõudu lisab programmi POSÕ ja rajudat elamust pakub publikule folkroki legend Zetod. Oma debüütalbumit esitleb ka ansambel Pillikud ning hoogsat kontserti pakub Curly Strings.

Aparaaditehasest ja seda ümbritsevast kvartalist on saanud üks Tartu kiiremini arenevaid piirkondi. See universaalne kultuuritehas ühendab endas loomingulised ettevõtjad, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed ja kaubanduse ning meelelahutuse. Aparaaditehase tegevjuht Erki Pruul on Vabarnaga samal meelel ning kiidab uue algatuse heaks: “Meie kultuuritehasel on alati rõõm kvaliteetseid kultuurisündmusi võõrustada.”

Aparaaditehase hoovis on lisaks kvaliteetsele kontsertprogrammile võimalik nautida ka suurepäraseid maitseelamusi erinevatelt toitlustuskohtadelt. 

Kontserdisarja Folk Rokib Tartus piletid on saadaval Ticketer.ee piletikeskkonnas ning lisainfol saab silma peal hoida Folk Massidesse Facebooki lehel.