Üritused

JÄÄB ÄRA! Saaremaa vallavalitsus ei andnud luba festivali I Land Sound toimumiseks (2)

Toimetas Katharina Toomemets, 26. juuni 2020, 13:16
I Land SoundFoto: Robin Roots
Saaremaa vallavalitsus keeldus reede hommikusel istungil andmast luba festivali I Land Sound korraldamiseks, vahendab Saarte Hääl.

"Arvestama peab ka täiendava riskiga, mis kaasneb avaliku ürituse alast väljaspool toimuva tegevusega. Selle eest ei saa küll konkreetne avaliku ürituse korraldaja vastutada, kuid kohalik omavalitsus peab loa andmise otsustamisel kindlasti sellega ka arvestama, et täita oma seadusest tulenevaid ülesandeid rahvatervise kaitsmisel," selgitas Saaremaa vallavalitsuse kommunikatsiooninõunik Valmar Kass vallavalitsuse otsust.

Sellise inimeste hulga juures, nagu I Land Soundi külastada plaanib, on COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikku hajutamisnõuet vallavalitsuse hinnangul äärmiselt keeruline tagada. Lisaks kaasneb mitmepäevase üritusega telkimine, mis omakorda hajutamisenõude täitmist raskendab.

Kuigi korraldajad kinnitasid vallavalitsusega kohtudes, et nõudeid täidetakse, ei olnud selge kuidas seda tehakse.

Refereeritud artikli täistekst Saarte Hääles. 

I Land Sound teatas 17. juunil sotsiaalmeedias, et kuna piisavalt palju inimesi pole oma piletit tagasi müünud, oli neil sellepäevase seisuga festivalile tulemas rohkem kui 1000 külalist, mistõttu plaaniti üritus korraldada kahel järjestikusel nädalavahetusel. 

Samal teemal

16. juuni 2020, 16:18
I Land Soundi tegijad soovivad festivali korraldada kahel järjestikusel nädalavahetusel
2. juuni 2020, 17:59
Hurraa, pidu siiski tuleb! I Land Sound pakub tänavu festivalielamuse tuhandele osalejale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee