Inimesed

Urmas Sõõrumaa meenutab esimest kohtumist isaga: ta lubas mulle miilitsa kutsuda 

Ohtuleht.ee, 24. juuni 2020 17:32
Urmas SõõrumaaFoto: Martin Ahven
Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tõdeb, et pole oma isaga päevagi koos elanud. See võib olla ka põhjuseks, miks tal on juba lapsepõlvest suur tõestusvajadus.

Sõõrumaa kasvas kuni murdeeani ema ja võõrasisaga. "Mina ei mäleta, et oleksin tolle ajani isast väga puudust tundnud. Mingi mehe lõhn oli majas olemas ja ma ei mäleta, et oleksin pidanud koolis või seltskonnas tundma puudust, et teistel on ja mul ei ole," räägib Sõõrumaa saates "Käbi ei kuku...".

Pärast sõjaväge otsustas ta aga oma bioloogilise isa üles otsida. Esimene kohtumine ei olnud Sõõrumaa sõnul kuigi meeldiv. "Ta lubas mulle miilitsa kutsuda. Ta arvas, et ma tulen nagu tollel ajal ikka – tuli keegi, kes püüab ära tõestada, et ta on tema isa ja siis hakkab välja pressima. Sealt joonistus tema huvitav iseloom välja."

Kui Sõõrumaa oli juba 40aastane, otsis isa ta aga ise üles. "Me suhtlesime tema elu lõpuni täiesti normaalselt ja mul ei ole kunagi olnud midagi tema hukka mõistmiseks, pigem olen püüdnud mõista. Tänasel päeval olen eriti tänulik, et ta süstis elujõulise inimesena seda elujõudu ka minusse."

Samal teemal

14.08.2020
Urmas Sõõrumaa: minu elustiil on pigem pillav
28.07.2020
GALERII | Urmas Sõõrumaa avas Patarei vangla hoovi: veel mõni kuu tagasi oli raske siinses energiaväljas kahte tundigi veeta
09.06.2020
EOK presidendina jätkav Urmas Sõõrumaa: mind saanuks maha võtta ainult looja ja kapo!
08.06.2020
Sõõrumaa ajakirjaniku küsimusele, kas ta oli võidus kindel: „Kas teie kahtlesite selles? No vot!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee