Saund

KUULA | Anett, Mick Moon ja Manna kuulutavad uue looga suvehooaja avatuks 

Toimetas Terttu Jazepov, 16. juuni 2020 10:47
Mick MoonFoto: Pressimaterjal
Viis Eesti artisti avaldasid ühise loo "Tee, mis sa teed", mis sündis eksperimentaalse algatuse käigus.

Red Bull tegi laulukirjutamise projekti HitXpress, kuhu olid kaasatud viis eriilmelist Eesti artisti - Gevin Niglas, Ewert Sundja, manna, Mick Moon ja Anett Kulbin. Eksperimentaalse algatuse käigus anti igale artistile 48 tundi, et iseseisvalt oma osa uuest laulust valmis kirjutada. Publik sai läbi videokokkuvõtete jälgida muusikute loomeprotsesse ja töökeskkondi.

Laulu produtsendi Bert Prikenfeldi sõnul ongi projekti suurimaks eripäraks, et lugu ei kirjutatud koos ühel ajal samas stuudios. „Siin pole muidugi mingit reeglit, aga viimasel ajal kirjutavad paljud koos „ühe laua taga“ ja nii, et keegi otseselt kella ei vaata. 48 tundi ja igaühe „kodune“ loomekeskkond annab aga kindlasti mingi oma mõõtme juurde. Artistidel võis päris põnev olla kuulata, mida teised loole lisasid ning kindlasti oli protsess ise väga inspireeriv,“ kommenteerib Bert, lisades, et projekti võiks kindlasti korrata.

Loo kirjutamist alustas Gevin Niglas mõnusa biidi kirjutamisega, seejärel kirjutas Ewert Sundja laulule kaasahaarava meloodia. Järgmisena läks järg räppartistidele Mick Moonile ja mannale. Viimasena andis refräänile ja bridge'ile sõnad ja hääle andekas Anett Kulbin.

Kuula lugu SIIT.

Samal teemal

02.04.2020
„Eesti laulul“ tuntust kogunud Anett: ma ei kujutaks ette, et esitan vaid kellegi teise muusikat
08.08.2019
Joel de Luna ja Victoria Kassi lapsed: meie siht on olnud kogu aeg saada paremaks kui meie eelkäijad