Inimesed

Kas McCannidel on viimaks lootust saada teada tõde kadunud tütre Madeleine'i kohta? 

Triin Tael, 15. juuni 2020 17:30
POLE KAOTANUD LOOTUST: Kate ja Gerry McCann 2010. aastal veebruaris Lissaboni tsiviilkohtust lahkumas, käes pilt oma tütre võimaliku välimusega. Maddie vanemad olid kohtusse kaevanud tütre kadumise uurimisel osalenud politseiniku Goncalo Amarali, kes väitis raamatus ja dokfilmis, et McCannid olid Maddie haihtumisega ise seotud. Kohus otsustas, et Amaral peab maksma abielupaarile 250 000 eurot valuraha, ning keelustas raamatu müügi.Foto: AFP/Scanpix

See imearmas tüdruk, paremas silmas eriline sälguke, võiks praegu olla teismeline, kes unistab saada oma vanemate eeskujul arstiks või kavandab hoopis teisi maailmavallutusplaane. Kuid 3. mail 2007, veidi enne oma neljandat sünnipäeva, kadus Madeleine McCann oma pere suvituskorterist Portugali kuurordis jäljetult. Leinast murtud ema-isa on pidanud lisaks aastatepikkusele teadmatusele taluma ise kahtlusaluseks langemist. Kas McCannidel on viimaks lootust tõde teada saada?

Sel kevadel tõusis Madeleine McCanni traagilises kadumises peamiseks kahtlusaluseks saksa seksuaalkiskja Christian Brückner (43), kes on varem süüdi mõistetud 17 kuriteos, sealhulgas lapsepilastamises (juba 17aastaselt), hiljem pensionärist ameeriklanna vägistamises ja lasteporno levitamises. Praegu istub ta narkopattude eest Kieli vanglas. Kolm aastat tagasi saabus uurijatele anonüümne vihje, et Brückner oli Madeleine'i kadumise ajal Portugalis oma Volkswageni minibussiga ringi reisinud. Lisaks olid ta kogemustepagasis varasemad sissemurdmised. Kas saksa jõletis võiski olla see, kes väikese Maddie oma haiglaste ihade rahuldamiseks röövis?

Inglismaalt Leicestershire'i krahvkonnast pärit Kate ja Gerry McCann saabusid 2007. aasta 28. aprillil koos oma laste – kolmese Maddie ja kaheaastaste kaksikute Seani ja Ameliega –  ning seitsme peresõbraga puhkust veetma populaarsesse Portugali kuurorti Praia da Luzi. Umbes tuhandepealise briti kogukonna tõttu kutsutakse Praia da Luzi lausa little Britain'iks. Pere üüris kenas valges Waterside Village'i nimelises majas korterit. Reisi eelviimase päeva, 3. mai õhtul kell 20.30 jätsid Kate ja Gerry oma lapsed esimese korruse korterisse magama ning läksid ise maja kõrval asuva puhkekompleksi Ocean Club restorani koos sõpradega õhtustama, nagu nad olid teinud igal õhtul. Restoran oli nende elamisest vaid 55 meetri kaugusel. Üürikorteri uks oli lukku keeratud, aknad suletud. Kuna sõpruskonnal oli kokku kaheksa last, olid emad-isad kokku leppinud, et käivad kordamööda kõigile neile silma peale viskamas. Kell 21 käis oma lapsi vaatamas Gerry. Kõik oli kenasti. Ent kui kell 22 saabus Kate'i kord lapsi kontrollida, avastas ta, et Madeleine on oma voodist kadunud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.07.2020
Politsei otsib tüdrukukese surnukeha kaevudest
17.06.2020
Madeleine McCanni vanemad: meie pole tütre surmateadet saanud!
17.06.2020
PEDOFIIL VAIKIB: Madeleine McCanni arvatav röövija keeldub küsimustele vastamast
16.06.2020
Madeleine McCanni vanematele teatati, et nende tütar on surnud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee