Helen RandmetsFoto: JORGEN PAABU
Toimetas Liisa Mugra 15. juuni 2020 09:36
Heleni comeback’i uus peatükk – täna ilmus suvine lugu “Peegelpildis” koos muusikavideoga. Lugu on tehtud koostöös Rob Montese ja Jason Hunteriga, kes on ka Heleni eelmise loo “Imeline” kaasautorid. Meloodia autoriks on Renae Rain ja sõnad on kirjutanud Helen ise.

Helen räägib laulu loomise tagamaadest: “Lugu valmis eriolukorra ajal kuu jooksul ja räägib inimsuhete väärtusest. Kuidas me üksteist peegeldame nii tunnetelt kui emotsioonidelt. Kuidas me arvame, et tunneme kedagi nii hästi, aga olukorrast sunnituna olema koos pikka aega, hakkame rohkem mõtlema ja tõdema, kuidas me kõik oleme üksteise peegeldused ja mida me tahame edasi anda oma käitumisega ja kuidas me kiirgame teineteisele.“

“Peegelpildis” oli algselt inglise keeles ja oli tükk tegu see eesti keelde saada. Produtsent Rob ja Helen põrgatasid omavahel erinevaid variante sõnadest, kuni lõpuks tundus kõik paigas olevat.

“Kaks aastat tagasi toimunud Nexuse comeback tuletas meelde, kui väga mulle meeldib laval, ja tõi ühtlasi ka soovi oma lugusid katsetada,” selgitab Helen, kel vahepeal oli jäänud aktiivsesse muusikaellu kümneaastane paus.

Loole valmis ka video, mis on eriline selle poolest, et see on Heleni karjääris üldse esimene video. “Kuna lool on kaasahaarav rütm, oli üsna selge kohe, et lugu tuleb teha tantsulise koreograafiaga. Selle jaoks pöördusin Alissa Montese poole” ütleb Helen. Ta on tegelenud tantsuga erinevate õpetajate käe all terve elu, kuid praegune esitus oli siiski märkimisväärseim soolokava, mida ta esitanud on.

Videole andis visuaalse keele režissöör Joosep Kask tühjas Põhjala tehases, kasutades erinevat valgusmängu, lasereid ja pildilisi eriefekte.

Helen Randmets (34) on kommunikatsioonimagistri kraadiga, praegu kodune kolme poja ema. Viimasel sügisel lõpetas ta Anneli Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja erialal ja alustas ühtlasi õpinguid Waf laulukoolis vokaaltehnika erialal, kus tema õpetajaks on Ott Lepland.