Inimesed

MÄLESTADES ERIK TOHVRIT | Vahur Kersna: „Kui rahvas loeb kirjanikku, on tal teda vaja. Ma suhtuks sellesse lugupidamise ja austusega.“ 

Sirje Presnal, 12. juuni 2020 22:30
Vahur Kersna ja Erik Tohvri kohtusid viimati kaks aastat tagasi kirjaniku 85. sünnipäeval.Foto: Vahur Kersna
„Tegemist oli igal juhul märkimisväärse isiksusega. Võiks saada üle eelarvamusest, avada mõni Erik Tohvri raamat ja veenduda – ta on väga hea kirjanik. Mina leian, et ühe Tohvri raamatu võiks ka iga haritud ja kultuurne inimene elu jooksul läbi lugeda,“ leiab Vahur Kersna, kelle sõnul sai aastaid raamatukogude loetavuse edetabeli tipus püsinud rahvakirjanik ülekohtuselt vähe tähelepanu ja tunnustust.

Kersna meenutab: „Peaaegu kümme aastat tagasi, aastal 2011, tegin jõulude ajal sellist saadet nagu „Tuled akendes“. Mõtlesin, keda võiks sinna esinema kutsuda. Tollal ma Erik Tohvrit ei tundnud ega teadnud, mis mees ta on. Küll aga teadsin, et tegemist on kirjanikuga, kes tolleks ajaks oli kirjutanud veerandsada romaani ja on olnud aastaid Eesti raamatukogude kõige loetum autor. Ometi ei olnud teles temaga tehtud mitte ühtegi intervjuud. See oli mõnevõrra mõistetamatu, sest kui oled aastaid raamatukogude loetuim kirjanik, siis järelikult lähed sa inimestele korda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.07.2020
Vahur Kersna sai päranduseks Urmas Oti kirjad: see on suur au
23.06.2020
Miks lahkusid omal ajal ETVst kanali suurimad staarid Reet Oja, Raul Rebane, Urmas Ott, Ivar Vigla ja Maire Aunaste?
17.05.2020
GALERII | Erik Tohvri saadeti viimsele teele
12.05.2020
MÄLESTADES ERIK TOHVRIT | Rein Veidemann: „Erik Tohvri oli fenomen.“