Inimesed

Meghani südamesõbranna ähvardas mustanahalist blogijat ja jäi telesarjast ilma 

Toimetas Triin Tael, 12. juuni 2020 10:13
Jessica Mulroney 2018. aasta mais Meghani ja prints Harry laulatuselt lahkumas. Foto: Chris Jackson/Scanpix
Hertsoginna Meghani südamesõbrannana tuntud Kanada tippstilist Jessica Mulroney on paraja supi sees: tumedanahaline elustiiliblogija süüdistas teda rassistliku maiguga käitumises ning skandaali tõttu jäi Mulroney oma telesarjast ilma.

Kanada elustiiliblogija, endine sportlane Sasha Exeter paljastas Instagramis avaldatud 12 minuti pikkuses videos, et tema ja Mulroney on kulisside taga vägikaigast vedanud. Exeter tituleeris juhtunu "Amy Cooperi kogemuseks" - valgenahalise naise järgi, kes kutsus mustanahalisele linnuvaatlejale New Yorgi pargis politsei, kuna too oli palunud tal oma koer rihma otsa panna.

Samal teemal

Paljude teiste sotsiaalmeediatähtede kombel kutsus Exeter eelmisel nädalal  suunamudijaid üles võtma sõna liikumise Black Lives Matter toetuseks. Mulroney - keda ajakiri Harper's Bazaar on nimetanud Kanada moekunsti haldjast ristiemaks ning kes on abielus Kanada ekspeaministri Brian Mulroney poja Beniga - olevat selle peale solvunud. "Järgnes rida väga problemaatilisi tegevusi ja tempe, mis lõppesid sellega, et ta [Mulroney] saatis mulle eelmisel kolmapäeval kirjaliku ähvarduse."

Sasha ütleb, et ei taha Jessicat rassistiks nimetada. "Aga ta on väga teadlik oma rikkusest, võimutunnetusest ja privilegeeritusest, mis tal tänu oma nahavärvile on. Ja see, mu sõbrad, andis talle hetkega enesekindlust kirjalikul kujul minu elatise kallale kippuda." Mulroney ähvardus olnud klassikaline näide privilegeeritud valgenahalise käitumisest.

Jessica on endale juba Instagramis tuhka pähe raputanud, kuid asjatult - Kanada telekanal CTV võttis eetrist tema reality-sarja "I Do, Redo". Seriaali pidi Ameerikas näitama hakkama Netflix, kuid voogedastusfirma pole vähemalt esialgu skandaali kommenteerinud. 

Tagatipuks on Sasha lisanud: veel pärast oma patukahetsuse avaldamist saatis Jessica talle ähvarduse kohtuteed alustada. "Vaat mis juhtub, kui mõnd privilegeeritud ja rikast inimest liistule tõmbad. Ta palub oma kuvandi säilitamiseks avalikult vabandust, kuid erasuhtluses ähvardab sind kohtuasjaga, et sul suud sulgeda," vahendab Daily Mirror. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee