"Vanamees" läheb Kanada festivalile.Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 9. juuni 2020 19:57
"Vanamehe filmi" tegijad annavad sotsiaalmeedias teada, et linateos on valitud Kanada Fantasia festivalile.

"Mu vilm valiti Ameerika Fantaašia vilmifeštiveštivalile. Ameerika vajab mind praegušel ajal. Panen DVD'ga paki piima kaaša neile," seisab Vanamehe filmi postituses. 

Festivalitegijad kiidavad Vanamehe filmi, öeldes, et tegu on ootusiületavalt suurepärase madalalaubalise huumoriga.

Fantasia on žanrifilmide festival, mis toimus esimest korda 1996. aastal. Tänaseks on temast kasvanud üks Põhja-Ameerika suurimaid ja mõjukamaid omataolisi. Aasia, Euroopa ja Ameerika fantaasiarikastele filmidele keskenduval festivalil näeb nii rahvusvahelisi kassahitte kui väiksemaid tegijaid. Festival on seni toimunud Kanadas Montrealis, ent toimub tänavu virtuaalselt.

"Vanamehe multikas" on eesti animatsioon, mille jabur huumor kedagi külmaks ei jäta. Multika esimene osa "Mul šündis laudaš vašikaš" laeti YouTube'i 2012. aastal ning sai kohe üleriigiliselt tuntuks. Tänaseks päevaks on seda vaadatud üle 630 000 korra. Aastate jooksul on Vanamees peale YouTube'i kaunistanud ka Eesti Laulu vaheklippe ja telereklaame. 2019. aastal linastus täispikk "Vanamehe film", mille lavastasid Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. 

Tulevikus võib näljane kinohuviline oodata järjefilmi "Vanamees 2: Viimane lüps".

Sünopsis ütleb filmi kohta järgmist: "Lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi, kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et leida lehm üles enne, kui lüpsmata udar plahvatab ja piimatuumakatastroofi põhjustab. Vanamees ja lapšed alustavad armutut võidujooksu ajaga, sest udar tuleb kahjutuks teha enne, kui saladuslik Piimavana lehma taevasele heinamaale läkitab. Sellel teekonnal jõuavad meie kangelašed silmitsi seista veel maaelu põlgavate hipsteritega, metsakollidega, meeleheitel saekaatrimeestega ja kõhukinnisuse käes vaevleva õgardist karuga."