Ken SaanFoto: Erki Pärnaku
Delfi 5. juuni 2020 10:04
Filmimees Ken Saan teeb uut dokumentaalfilmi, kus toob vaatajani kohtuprotsesside telgitagused: mismoodi jõuavad Eesti kohtusüsteemis menetlused lahenduseni ja kuidas selgitada juristide taktikaid, kirjutab Delfi. 

Ken Saan ja režissöör Margus Sikk jälgivad korraga viit intrigeerivamat kohtuprotsessi – näiteks Indrek Tarandi ja Objektiivi vahelist vaidlust – ja kavatseb kogu kohtus toimuva, nagu ta ise ütleb, pingpongi ekspertide kommentaaridega dokumenteerida.

"Kuna ma sattusin päris palju kohtusaalidesse mängu jälgima, nägin, et päris huvitavaks läheb teinekord," põhjendab Saan, miks sellise asja ette on võtnud. 

"Tööd on palju veel, suvel on väga palju istungeid," ei oska Saan veel öelda, millal dokfilm ilmavalgust näeb. "Vaatame ja jälgime inimeste tööd, mis ongi palli ühest väravast teise veeretamine, mida kohtunik seal juures juhib."

Refereeritud artikli täistekst Delfis. 

Kohtutes filmimine pole Kenile võõras - sel aastal jõudis ekraanile tema ja Steven-Hristo Evestuse dokumentaalfilm advokaat Monika Mägist, mis koroonakriisi tõttu kinodes eriti kaua nähtav polnud ning mille mees tasuta internetti vaatamiseks riputas.