Inimesed

Mihkel Raud rassismist Ameerikas: minu tumedanahalised sõbrad ütlevad, et neil on raskem tööd või eluasemelaenu saada (2)

Liisa Mugra, 5. juuni 2020 09:10
Mihkel RaudFoto: Mari Luud

“Rahutused tunduvad üldiselt igal pool sarnase mustriga: kuskil päeva teises pooles kogunevad tuhanded, isegi sajad tuhanded, inimesed suuremates linnades, et politsei vägivalla vastu meelt avaldada,” räägib muusik ja saatejuht Mihkel Raud, kes elab perega Ameerikas, kus möllavad pärast seda, kui politseinik tappis mustanahalise mehe, protestid.

Mihkel elab oma naise Liina, poja Joosepi ja tütre Mirjamiga Chicagos. Seal oli Mihkel ka siis, kui protestid algasid, hetkel on ta töö tõttu aga Milwaukees. “Protestid on tõesti rohkearvulised ja inimesi on tänavatel järjest enam. Paar päeva tagasi marssisin ka ise koos protestijatega Milwaukees, aga näiteks eile aknast välja vaadates oli inimesi meelt avaldamas juba kolm-neli korda rohkem. Protestijate hulk kogu aeg suureneb, vaatamata sellele, et tegelikult asjad, mida nad nõuavad, on saavutatud: kõigile neljale politseiohvitserile, kes George Floydi mõrvas osalesid, on tänaseks esitatud süüdistus ja nad on vahi alla võetud,” räägib Raud. 

Päeval toimub Mihkli sõnul kõik rahumeelselt ja korrektselt, muidugi on inimesed ärritatud ja vihased, aga valdavalt on rahulik. “Kui pimedaks läheb, saabuvad kohale organiseeritud äärmuslikud grupid, kes hakkavad märatsema, kive loopima ja marodöörlusega tegelema. Need on selgelt organiseeritud grupid. Seda on kinnitanud ka FBI ja politsei, et marodööride jõugud tegutsevad väga selge organiseeritud mustriga. Ühelt poolt üritavad need äärmuslikud grupid tõenäoliselt protestidele anda märatsejate kuvandit, teisalt tõmbavad sellised kambad aga ligi noori, kes seda meelelahutusena näevad,” seletab Mihkel. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2020
GALERII | Mihkel Rauast saab TV3 „Duubli“ saatejuht: kuna minu pere elab Ameerikas, pidime pakkumise peale mõtlema
13.08.2020
Mihkel Raud reisimisest koroona ajal: lennukid on inimtühjad ja pardaleminek paari minutiga tehtud
02.08.2020
Mihkel Raud tähistab kiiduväärt tähtpäeva: „Normaalne elu pole teab mis kangelastegu.”
12.06.2020
MIKS NAD MÄSSAVAD? Ameerikas võib surma politseiniku käe läbi oodata iga tuhandes mustanahaline mees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee