Film

FOTO | Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil võidutsenud Mart Sander sai lõpuks auhinna kätte! 

Toimetas Liisa Mugra, 2. juuni 2020 17:17
Mart Sander võttis võiduhundi uhkelt vastuFoto: Erakogu
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali esimese Eesti žanrifilmide konkursi võitis Mart Sanderi film "Kõhedad muinaslood". Nüüd on festivali võiduhunt ka kenasti võitjani jõudnud.

"Kõhedad muinaslood" on lühifilmidest koosnev antoloogia, mis toob vaatajani kõhedaid lugusid minevikust ja tulevikust, armastusest ja hirmust, reaalsest ilmast ja teispoolsusest. "Filmi oli lihtne jälgida ning lood olid arusaadava sisuga, need olid originaalsed ja huvitavad. Näitlejatöö oli väga hea ning tõetruu. Filmidevahelised üleminekud jäid oma huvitava lahendusega samuti silma. Kogupilt oli põnev tervik," resümeeris HÕFF-i žürii .

Valiku tegid ühte žanrifilmide peamisesse sihtrühma, 18–19-aastaste noorte sekka kuuluvad Katarina Sits, Pia Margaret Reinberg, Rasmus Valdmann, Mattias Metsalu ja Robin Pae, kes kõik õpivad Läänemaa ühisgümnaasiumis.

"See, et meie noorte täiskasvanute põlvkond valis välja just sellise üsna aeglase filmi, kus ei ole kuigi palju action´it, vägivalda, seksi ega isegi verd, näitab, et uuel põlvkonnal on väga hea maitse," ütles Sander oma tänukõnes.

Samal teemal

26.06.2020
Mart Sanderi filmid korjavad auhindu: „Parem olla väikese festivali parim kui suure festivali ukse taga.“
02.04.2020
Saa targaks! Mart Sander annab virtuaalselt ooperiajaloo loenguid: need sobivad kõigile
28.03.2020
Mart Sander kutsub klaveripäeva tähistama: istuge instrumendi taha ja jagage sõpradega, mis välja tuleb
24.02.2020
MART SANDER | Rahvuspüha kui jõululaupäev: kiirühtsus vabaduse sõime ees