Carole Baskin Foto: VIDA PRESS
Toimetas Triin Tael 2. juuni 2020 12:43
Netflixi doksarja "Tiger King" staari Joe Exoticu loomaaed tuleb kohtu korraldusel anda üle tema vihavaenlasele Carole Baskinile – samale naisele, kelle mõrva sepitsemises Joe süüdi mõisteti.

Endisest politseinikust loomaaiapidaja  (õige nimi Joseph Maldonado-Passage) mõisteti mullu süüdi 17 loomade väärkohtlemise episoodis ning loomakaitsja Baskini mõrva korraldamises. Karistuseks määrati tiigrite, lõvide ja teiste suurte kaslaste kasvatajana tuntuks saanud Joe Exoticule 22aastane vabaduskaotus. 

Joe loomaaeda Oklahoma osariigis on viimastel aastatel hallanud Jeff Lowe, kuid nüüd määras kohus selle omanikuks Baskini ja tema suurte kaslaste varjupaiga Big Cat Rescue, mis asub Floridas. Kohtunik leidis, et Joe Exoticu ema Shirley M. Schreibvogel sai kõnealuse maa-ala omanikuks aastaid tagasi pettuse läbi, mille eesmärk oli päästa krunti Joe võlausaldajate kätte langemise eest.

Netflixi sarjas keskendutakse väiksele, kuid omavahel tihedalt põimunud loomakaitsjale ringile, kes tegelevad suurte kaslastega, ning samal ajal nende loomade kollektsionääridele. Loomakaitsja Baskin on süüdistanud loomaaia pidajat Joe Exoticut metsloomade ärakasutamises ja väärkohtlemises. 

Lowe'l on krundi vabastamiseks 120 päeva aega. Selle aja jooksul tuleb tal ära viia kõik oma loomad, kes seal praegu elavad. 

Joe Exoticu kirevast elust vändatavas mängufilmis kehastab ekstsentrilist loomaaiapidajat Hollywoodi täht Nicolas Cage.