Inimesed

Eesti staarid näosaates tumedanahalisteks kehastumisest: piinlik on nende ees, keda sellega solvasime! (40)

LISA KOMMENTAAR

kodanik 50 5. juuni 2020 11:18
Ei saa ka aru mille pärast peab vabandama. Kas peame tumedanahalise inimese heledaks võõpama parodeerimiseks...või heledanahalise tumedaks...kas pole muud teha kui igal juhul provotseerida. Ise käin regulaarselt solaariumis, kas peaksin piinlikust tundma.Inimesed on hoopis peast ülekuumenenud. Piinlik on osade kaasmaalaste alandlikuse pärast.
5. juuni 2020 10:06
Kas ses saates parodeeritakse või jäljendatakse või ironiseeritakse, sest pole aru saanudki ja mida täpselt hinnatakse? Kas kõike eelnevat tehakse tumedanahaliste puhul nähavärvist olenevalt?
5. juuni 2020 09:37
ei saa probleemist aru. miks vabandatakse? õnneks on me tõelistel staaridel nii palju oidu, et vait olla.
Must Murjan 5. juuni 2020 06:17
Keelan ära Eestis verivorsti söömise ja nõuan kollektiivset vabandust.Isegi jäätise on nad teinud musta vahvliga nimetus "tumehelbeke"
ära solva 5. juuni 2020 03:49
Ära tuleks keelata ka salongid ja solaariumid, kus käiakse ennast pruunistamas ja kärsatamas(ka siinsed vabandajad käivad) ennast blackface-mas. Müügilt võtta jumestuskreemid, mis enamjaolt siin saadaval ongi eriti tumedad toonid. Lõpetada lehmade lüpsmine, sest Indias on see püha loom. Parem ennetada solvamist, muidu jäämegi vabandama!
ja nii 5. juuni 2020 03:39
Ja keelata tuleks ka ära salongid, solaariumid, kus paljud(ka siinsed vabandajad) käivad ennast samuti pruunistamas ja kõrvetamas,ühesõnaga blackface-tamas ! Samuti müügilt ära võtta tumedates toonides jumestuskreemid.Meil kaubanduses kahjuks tihti just liiga tumedaid müügil ongi! Ja ka lehmi ei tohiks lüpsta, sest Indias on see püha loom. Parem mitte solvata, muidu hiljem peab vabandama!
ajuvabandused 5. juuni 2020 03:12
Ei saa aru sellest vabanduse aktsioonist?!?! Saade oli ju siiski parodeerimise eesmärgil ja kohtunike kriitilisemad arvustused nõudsid sellest üks ühele jäljendust lausa. Kuidas saab teise nahavärviga lauljat järgi teha, kui mitte sarnaseks tegemisega?! Oleks nahavärvi samaks jätnud olnuks see solvang! Praegu tehakse asjast ajuvaba vabanduse kampaania.Iseasi kui tegijad tegid seda mõnitamise sooviga Aga vaevalt.Vaatajad sedaküll nii ei mõelnud!Ja veel paluge siis andeks kõigi käest keda järgi tegite.Meie ooperitähti ja lauljaid.Jäägegi vabandama nende kõigi ees sest äkki solvasite ka neid!?
Kümme väikest keeglit 4. juuni 2020 23:22
Poliitkorrektselt nüütsest vabandan ette ja taha ! Sellega seoses teen ettepaneku nimetada Mustamäe ümber Monte Negroks ja südamest vabandan !

77 4. juuni 2020 20:11
Kas mustanahaline, kes oma juukseid sirgendab, on rassist?
Me armastame ooperit, la-la-lall-lall-laa 4. juuni 2020 18:32
Kas edaspidi peavad Porgyt, Bessi ja Othellot ainult tumedaihulised ooperilauljad mängima?
AT 4. juuni 2020 15:57
Tublid, et julgevad rääkida sel teemal. Palun lugege ja harige ennast sel balckface'i teemal ja rassismi nüanssidel, enne kui nagu matsid põllu peal suure häälega kaagutate teemal, millest aimugi pole, vanu ja väsinuid mõttetuid ettekäändeid tuues. Kuidas teile meeldiks kui näiteks venelased teile üleolevalt ütleks, et reageerite küüditamise ja okupatsiooni teemal täitsa üle?
4. juuni 2020 19:10
Keda sa "matsid põllu peal suure häälega kaagutamas" silmas pead?! Kuidas see nimetus erineb teiste n..griks nimetamisest etemalt?
AT 4. juuni 2020 21:19
K - erineb totaalselt. Ja kuna sa aru ei saa, siis mott.
AT 4. juuni 2020 21:25
K - erineb totaalselt ja kuna sa sellest aru ei saa, siis mott. Lisan, et siinsete kommide põhjal siis võiks vene saated teha humorit küüditatud eestlaste kohta ja teil oleks oma jutu järgi kõigil OK, sest see on ju kunst!
77 4. juuni 2020 21:27
Vaadake, AT, teie jutus ongi võtmetähendusega sõnadeks üleolev ütlemine, võiks veel lisada üleolev mõtlemine, tegutsemine. Küllap mõistetakse selline asi üheselt ja laialt hukka, nii valgete kui mustade poolt. Aga öelge palun, kas teie meelest suhtusid artistid näosaates oma mustanahalistesse tegelaskujudesse kuidagi üleolevalt? Või tegid seda pigem austusavaldusena? Mulle endale tundub, et pigem alati viimast.
Pille 4. juuni 2020 14:29
TULE taevas appi ??????? Mismoodi siis üldse edasi saab. Kui lasteetenduses keegi kehastab lõvi - mis saab - hakkame vabandama? Teatritest tuleb ju siis maha võtta kõik etendused kus on roll tumedanahalisel, sest meil pole neid. Ja kui on, siis pole ta näitleja ja ei oska eesti keelt. Ärge ikka rumalaks minge. Kuidas on siis võimalik Ella Fitzeraldi järele teha???? Ei saagi teha? Noored inimesed - enne kui mingi kampaania ajel hakkate vabandama, siis mõelge mille eest. See oli kunst mida te tegite, mitte rassism. Arulage värk. ARvasin meie noortest muusikutest rohkem
Idiootsus juba! 4. juuni 2020 17:21
Ja mis saab "Porgy js Bess" ning "Othello" etendustest?! Kui päriselt tumedanahalist ooperilauljat pole võtta, ei saagi neid etendusi meil mängida enam?!
Miim(on rassistlik tegelane) 4. juuni 2020 13:24
Huviga ootan Sepo Seemani ja Raivo E Tammi kahetsust. Parem, kui see oleks siiras. Tahan uskuda, et nemad ka kahetsevad kogu seda huumorit, mis nad tegid.
Iroonia 4. juuni 2020 19:36
Mis te miinustate, see on iroonia!
Miim to Iroonia 5. juuni 2020 08:48
Hea teada, et vähemal üks inimene, kes biiti jagab :-) Loomulikult on iroonia. Kas keegi kujutaks ette, et Sepo võtab tõsimeeli kätte ja kahetseb kogu seda komöödiat, mida ta tootis?
Iroonia to Miim 5. juuni 2020 10:01
Koller 4. juuni 2020 13:20
Need etteasted EI solvanud kedagi. Need olid hästi tehtud. Solvav on see "kahetsus" millega praegu üles astutakse. Solvav on see draamakuninganna mängimine mustanahaliste poolt: "Olen solvatud sest valge mängis musta". Mustade rassism valgete suhtes tekitab juba ammu viha.
aitab küll 4. juuni 2020 13:00
hankige endale töötav mõistus, artistikesed. äkki on teil piinlik ka sellepärast, et olete valged? ah?
Ei saa aru 4. juuni 2020 12:52
Kuidas see nahavärvi jäljendamine solvab?

Koll 4. juuni 2020 12:47
Koroonaviirus on inimesed segaseks ajanud ja suunanud inimesed enesepiitustamise teele nagu kunagi katk neljateistkümnendal sajandil. Oh, mõistus, tule tagasi!
Malev 4. juuni 2020 12:26
Malev filmi kõik osalised hakaku ruttu vabandama, ma olen ju solvunud.
ester 3. juuni 2020 23:46
Ei mõelnudki mitte, et ilma krimmita saaks mustast valge artist ja valgest musta artisti kehastada. Nendel on samuti palju kaunist ja igihaljast muusikat, mida laulavad meeleldi ka valged artistd ja vastupidi. Reisinud ise mitmes Aafria riigis, mind küll ei ahistatud, ega käitutud inetult. Ameerika poliitika ja seadused on pidanud neid ise teijärgulisteks. Orjalaevadega toodi ja inimesteks ei peetud, muid tagajärgi olekski naiivne oodata.
to ester 4. juuni 2020 13:15
ja kui kaua siis me peame Ameerika mustade ees vabandama, et orjadeks sinna viidi ? keegi ei keela neil nüüd Aafrikasse tagasi minemast. Teiseks, kindlasti on surma saanud arreteerimise käigus ka valgeid, miks siis ei ole protestima-lõhkuma hakatud ?
4. juuni 2020 19:37
Krimmi ei tasu sellesse mängu küll segada!
Tjah 3. juuni 2020 19:13
Vabandama peaksid valged, st kolonialistid, orjapidajad Eestlased pole kunagi orje pidanud ja nad pole valged ses mõttes. Eestlane ei värvi nägu mustaks, et teist inimest alandada. Vabandada võib alati, kuid samas peaksid enne mõtlema, kas sa tõesti pead end VALGEKS, ehk paremaks, kui teised inimesed.
ys 3. juuni 2020 11:51
No nii rumalat juttu ei maksaks ikka ka ajada. Kuidas saab imiteerida tumedanahalist inimest ilma vastava grimmita? Siis palugu vabandust ka kõigi muude nahavärvuste, paksuse, soengute, jne eest. Aga enesereklaamiks sobib ilmselt ka kehv reklaam.
Nüüd see tibi hakkab meedias halama, et teda ei mõisteta ja kommentaarides halvustatakse.ustatakse. 4. juuni 2020 12:45
ester 3. juuni 2020 11:40
Kuulsat ja head tumedanahalist artisti hästi imiteerides ei peaks küll vabandama ega ka mitte häbi tundma. Kehastatud artist näosaates saadi ju loosiratta teel. Pigem tore, kui keegi suudab hästi imiteerida kas tõetruult või läbi huumori. Valged artistid jäävad ikka valgeteks ja mustad mustadeks. Muidugi meie inimesed oskavad ikka väga matslikult käituda, see on tõsi.
Kunstnik 3. juuni 2020 11:14
Ei ole mõtet pahanda laulva näitlejaga, kes ei ole vastavat kooliharidust saanud!
Koller 3. juuni 2020 10:29
Need inimesed, kes mängivad solvumist huumori ja satiiri peale ning nõuavad teistelt pidevat vabandamist, surevad ilmselt vähki. Nende p e-pu tsakra on nii krampis, et kahjulikud ained/tunded ei saa välja ja nii see mürk inimese sisse koguneb. Hakake pideva halamise asemel elama.

Kaido 3. juuni 2020 10:02
Milline silmakirjalik hala! Varsti teatavad meie staarihakatised, et neil on häbi olla valge!
Ohjah 3. juuni 2020 19:15
Valge ongi häbi olla. Valge=orjapidaja. Eestlased pole "valged". Vähemalt enamik mitte
einoh 3. juuni 2020 09:21
nina kuju, kiilakat pead või turris juuksid, paksu kõhtu, kõike võib matkida, isegi õiget värvi läätsed silma aga nahavärv on suur probleem
Maamiis 2. juuni 2020 10:35
Kas tulevikus siis valge nahavärviga laulja Otello rolli enam ei saa?
oh püha tagumik! 2. juuni 2020 10:32
Nii nõretavat hala poleks ka vaja olnud. Ütle veel, et sa ei saa ajalehti ka lugeda, kuna tähed on valgele paberile mustaga peale värvitud.