Tele

VIDEO | Kontserdikorraldajad: piletite massiline tagasiostmine viib pankrottideni (1)

Toimetas Terttu Jazepov, 2. juuni 2020 09:25
Andrea Bocelli kontsert Tallinna lauluväljakulFoto: Robin Roots
Suurkontsertide korraldajad hoiatavad, et koroonapiirangute tõttu ärajäänud kontsertide piletite tagasiostu kohustus võib kaasa tuua pankrotilaine ja ürituste massilise ärajäämise. Kultuuriminister Tõnis Lukas näeb lahendusena võlaõigusseaduse paindlikku tõlgendamist.

Kontserdikorraldaja Live Nation Estonia juhatuse liige Mart Eensalu sõnul võib väga paljude piletite tagasiostmine viia pankrotini. "Näiteks Lätis ja Leedus on leitud lahendused, kuidas reguleerida riigi poolt, kuidas piletite tagasiostmine peaks toimuma ja antud selleks pikemad perioodid, aga meil pole seda tehtud," räägib ta "Aktuaalses kaameras".

Samal teemal

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet märkis kirjalikus vastuses "Aktuaalsele kaamerale", et seadus ei ütle täpselt, millise aja jooksul peab kontserdikorraldaja piletid tagasi ostma. Üldjuhul peaks piletiraha tagasi saama kahe nädala kuni ühe kuu jooksul.

Möödunud augustis lauluväljakule Andrea Bocelli toonud Monster Musicu tegevjuht Tanel Samm on koroonapiirangute tõttu pidanud aasta võrra edasi lükkama kolm festivali, millele on müüdud 8000 piletit. Samm ütleb, et suurkontsertide korraldajate mured on seni kõlanud kurtidele kõrvadele.

"See raha, mis on piletiostjate poolt meie usaldatud, ei kuulu meile enne, kui üritus on toimunud. Teadmata ajaks on 1000+ üritused keelatud. Me oleme sisuliselt töötud, aga peame hoidma kontoreid töös, et järgmisel aasta lubatud üritused inimesteni tuua," selgitab Samm.

"Juhul kui valitsus alustab meiega lõpuks dialoogi, suudame aru saada, et see ei ole vajalik ainult korraldajate jaoks. Meie tegevus puudutab tuhandeid inimesi, kes saavad üritusel palka," lisab ta.

Kontserdikorraldajad pidasid esmaspäeval kultuuriminister Tõnis Lukasega koosoleku. Lukase sõnul peaks tarbijakaitseamet tõlgendama võlaõigusseadust tavaolukorrast erinevalt.

"Pöördun kontserdikülastajate ja ka tarbijakaitseameti poole, et oleksime valmis andma aasta ja natuke peale kontserdikorraldajatele raha tagastamiseks, sest kui suuremad kontserdid lükatakse aasta edasi, siis pärast seda saavad korraldajad ka normaalse kassa juurde tagasi tulla ja väljamakseid teha," ütleb Lukas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee