Foto: AP/Scanpix
Triin Tael 1. juuni 2020 19:25
USA ajakiri Forbes kroonis Kardashiani klanni pesamuna, toona 21aastase Kylie Jenneri (pildil) mullu maailma noorimaks self-made-miljardäriks. Nüüd väidab Forbes, et nooruke meigimogul on kokku pununud petuvõrgu ja valetanud aastate jooksul oma firma kasumi kohta. Seetõttu tuleb ta tiitlist ilma jätta.

17aastaselt huulevärvikomplekte müüma hakanud Jenneri firma Kylie Cosmetics väärtust hinnati mullu märtsis 900 miljonile dollarile. Novembris müüs Kylie 51protsendise osaluse oma firmas USA kosmeetikahiiule Coty, Inc. Ta teenis selle tehinguga ümberarvutatult 600 miljonit eurot. Firma väärtus tõusis 1,2 miljardile. Forbes kuulutas Kylie ka tänavu maailma noorimaks miljardäriks. 

Kuid nüüd kirjutab ajakiri pommartiklis „Kylie Jenneri valedevõrk - ja miks ta pole enam miljardär“ kahtlusest, et Jenner ja tema tiim on aastate jooksul oma iluäri edu suuremana näidanud ning koguni maksudokumente võltsinud. Lisaks kahtlustab Forbes, et Jenneri ema Kris Jennerile kuulub Kylie Cosmeticsist väike protsent, mis samuti muudab Kylie varanduse väiksemaks. 

22aastane Kylie ise väidab Twitteris, et Forbesi artikkel kubiseb väärväidetest ja tõestamata oletustest. „Ma pole kunagi ühtki tiitlit palunud ega üritanud valede abil sinna pääseda. Ja punkt,“ kirjutab Jenner. Tema advokaat ütles ajakirjale People, et nad nõuavad Forbesilt artikli tagasivõtmist.