Oskar Luts "Soo"Foto: Pressimaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 26. mai 2020 11:39
Ülimenuka linateose “Talve” tegijad korraldavad avaliku casting'u uue mängufilmi “Soo” peategelase leidmiseks. Otsitakse tüdrukut, kes kehastuks loo üheks võtmetegelaseks Metskassiks.

Sel suvel võttesse mineva mängufilmi “Soo” aluseks on Oskar Lutsu samanimeline jutustus. Filmi üks produtsente, Apollo Film Productionsi produtsent Tanel Tatter ütleb, et “Soo” on nende meelest Lutsu kõige terviklikum ja põnevam jutustus. “See erilise atmosfääriga armastuslugu on Eesti filmitegijatele ammuseks unistuseks olnud. Enamik filmi tegelastest on meile praegu juba teada, kuid mõtlesime, et miks mitte korraldada Metskassi rolli täitva näitleja valikuks just avalik casting.”

“Soo” režissöör Ergo Kuld lisab, et otsitakse andekat neidu vanuses 16-24. “Kui sulle meeldib end näidata, sa ei karda kaamerat, oled unistanud filmis mängimisest ja mahud sellesse vanusegruppi, siis ootame su pilte ja tutvustavat videot.”

“Soo” areeniks on meie unikaalne suvine rabamaastik oma kaunite ja ohtlike veesilmadega, kirju taimestiku ja nõidusliku valgusemänguga. Loo psühholoogiliseks ja ajalooliseks taustaks on Esimene maailmasõda, mille keeristest peategelane, kunstnik Toomas, kodumaale taastuma naaseb. 

Toomas on pärast Pallase lõpetamist ja välismaal tudeerimist omal nahal sõjakoledusi kogenud ning kokkupõrkes kohalike jõhkarditega avanevad hiljuti saadud haavad uuesti. Näeme tõelist kirge ja ka tõelist vesternilikku vastasseisu. See on ajastufilm ühest maailma-ajaloo murdepunktist, samuti Eesti peatselt tärkava noore vabariigi ärkamisajast. “Soo” on unikaalse atmosfääriga triller ja ennekõike film armastusest, mis vaataja kõige viimase hetkeni enda haardes hoiab. Loomulikult ei puudu filmist ka Lutsu teostele omane huumor, mis läbi mitme naljaka kõrvaltegelase tegevustikku põimub. 

“Soo” stenaristiks on Martin Algus ja režissööriks Ergo Kuld, produktsiooni osas on taas koostöövalmis Taska Film, Apollo Film Productions ja Kassikuld. “Soo” tegijate eelmine film “Talve” tõi Eestis kinodesse 150 000 vaatajat, mis on läbi aegade esiviisiku tulemus.

Osalejate pilte ja tutvustavat videot oodatakse 2. juuniks aadressil casting@kassikuld.ee.