Prints Harry ja hertsoginna MeghanFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 24. mai 2020 11:00
Kui prints Harry ja hertsoginna Meghan teatasid Põhja-Ameerikasse kolimisest, riivas paljude brittide õiglustunnet asjaolu, et Sussexi hertsogipaar oli äsja lasknud Briti maksumaksja raha oma kodu Frogmore Cottage'i ülikallilt üles vuntsida. Väidetavalt kulus remondile 2,4 miljonit.

Harry vanaema Elizabeth II teatas jaanuarikuises avalduses, et noorpaari plaan esindada Tema Majesteeti ka Põhja-Ameerikas ei saa teoks. "Lootsime kuningannat edasi teenida," väljendas Harry oma kõnes nördimust. Tema ja Meghan olid kuulutanud, et asuvad endale kujundama progressiivset uut rolli kuninglikus peres, kuid monarh tõmbas sellele kriipsu peale. 

Lisaks pidid Harry ja Meghan loobuma kuningliku tiitli kasutamisest. Avalduses lisati: noorpaar on avaldanud soovi maksta riigile tagasi oma kodu, Windsori lossi territooriumil asuva Frogmore Cottage'i renoveerimisraha. See jääb nende pere koduks Inglismaal, kuid väidetavalt hakkavad nad maksma maja kasutamise eest üüri. Briti leht The Sun märkis, et raha tagasimaksmine on Briti kuninglikus peres pretsedenditu samm.

Nüüd on Harry ja Meghan end koos aastase pisipojaga sisse seadnud Los Angeleses Hollywoodi staari Tyler Perry hiiglaslikus häärberis. Ajakirja People andmeil on nad nüüdseks hakanud ka Frogmore Cottage'i remondiraha tagasi maksma. Buckinghami palee esindaja keeldus People'ile maksegraafikut kommenteerimast, öeldes, et kuningliku paari rahaasju ei avalikustata.

Mail On Sunday andmeil maksavad Harry ja Meghan remondikulusid tagasi nii aeglaselt, et selleks kulub üle kümne aasta.