Film

Oscarite jagamine lükkub tõenäoliselt edasi 

Toimetas Triin Tael, 21. mai 2020 12:18
Foto: AFP/Scanpix
Kuna koroonapandeemia seiskas paljude filmide võtted ja nurjas kõik esilinastused, on tõenäoline, et 2021. aasta Oscarite jagamine lükatakse edasi.

Järgmise aasta Oscarite gala peaks toimuma 28. veebruaril, kuid Ameerika filmindusväljaanne Variety kirjutab anonüümsetele allikatele viidates, et kuldmehikesi jagav Academy of Motion Picture Arts and Sciences lükkab tseremoonia tõenäoliselt edasi. Ametlikke arutelusid polevat siiski veel toimunud, kuid eriolukorra tõttu filmimaailma haaranud kaose tõttu tundub gala edasilükkamine reaalne. 

Aprillis tegi Ameerika filmiakadeemia teatavaks, et seniseid Oscari-reegleid muudetakse pandeemia tõttu ajutiselt - auhinnale kaalutakse ka neid filme, mis pole kinodes linastunud, vaid jõudnud publiku ette interneti vahendusel. Varem pidid filmid olema 31. detsembriks vähemalt nädal aega ekraanil olnud, et Oscari-organisatsioon nende nominatsiooniväärilisust vaagida võiks. Kui gala lükkub edasi, võib edasi lükkuda ka senine tähtaeg 31. detsember. 

Samal teemal

10.01.2020
BLOGI, FOTOD JA VIDEOD | „Parasiit“ üllatas ja võitis muu hulgas parima filmi ning lavastaja Oscari, näitlemise kategooriates üllatusi ei sündinud
09.01.2020
Oscari-akadeemia paljastas kogemata oma soosikud?!
22.00.2020
Joaquin Phoenix läks pärast auhinna võitmist tapamajja sigu lohutama