Inimesed

Leonhard Lapin: Vormsi Enn oli fantaasiarikas inimene, kes armastas loovat sfääri 

Terttu Jazepov, 20. mai 2020 14:17
Leonhard LapinFoto: Martin Ahven

„Sain Vormsi Ennuga tuttavaks juba 1966. aastal. Tutvusime temaga tollases Kunstiinstituudis, kus tema töötas laos varustajana. Olime ju tollal tudengid ja vaesed, aga saime Ennuga sõpradeks, nii et mul õnnestus tänu temale saada laost materjale, mis olid üliõpilastele ette nähtud, aga mida muidugi kõigile ei jätkunud. Sealt saigi meie hea suhe alguse,“ meenutab kunstnik Leonhard Lapin.

Lapin räägib, et Enn oli juba tol ajal eripärane ja ekstravagantne mees. „Ta äratas tähelepanu, kuigi ta ise otseselt ju loominguga ei tegelenud. Aga Vormsi saarel ei õnnestunud mul käia, tol ajal oli sinna lubadeta võimatu pääseda, nii et põhiliselt puutusimegi kokku Tallinnas. Enn oli igati meeldiv inimene, aga tavakodanikuga võrreldes muidugi erinev, sest teda huvitas maailma müstiline pool,“ meenutab ta.

„Iseloomult oli ta väga kõva suhtleja. Enn käis kõikvõimalikel üritustel, olid need seotud siis muusika, kirjanduse või kunstiga. Ta tundis kõikide loovate valdkondade vastu huvi. Ebatavaliste asjadega, mida võib nimetada mingil määral ka müstiliseks, ta alguses ei tegelenud. Kui ta läks Vormsi saarele elama, hakkasid ilmnema tema huvid ka selliste asjade vastu,“ jutustab kunstnik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.05.2020
Head meelt, Vormsi enn!
20.05.2020
Tambet Tuisk: kui Vormsi Enn prillid eest võttis, oli tunda, et ruum on puhastunud
20.05.2020
Soomlaste jaoks oli Vormsi Enn ülikõva tüüp – ikkagi ainus mees, kel oli omanimeline õlu!
20.05.2020
Rain Tolk: miskipärast ma meeldisin Vormsi Ennule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee