Film

Annecy animafilmide festivalil läheb virtuaalselt võistlustulle kolm Eesti linateost 

Toimetas Katharina Toomemets, 18. mai 2020 13:56
"Vanamehe film"Foto: EFI
Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil, mis toimub 15.– 30. juunini 2020, esindatud kolme filmiga. Nagu paljud teisedki festivalid, toimub ka Annecy virtuaalselt. 

Täispikkade animafilmide võistlusprogrammis linastub „Vanamehe film“. Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Kaspar Jancise „Kosmonaut“. Tudengifilmide võistlusprogrammis osaleb Eesti Kunstiakadeemias valminud Pablo Nicolas Martínez Ballaríni „The Piece of Tail in the Mouth of the Snake that Bites Its Own Tail“.

Samal teemal

„Vanamehe filmi“ režissöörid on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Tootjad on BOP Animation ja Apollo Film Productions. Film linastub täispikkade filmide võistlusprogrammis Contrechamp, mis keskendub värske häälega režissööride loomingule ja uuele talendile. Kaspar Jancise „Kosmonaut“, mis toob vaatajani eluhakule jõudnud kosmonaudi loo, valiti lühifilmide põhivõistlusprogrammi. „Kosmonaut“ tootja on Eesti Joonisfilm.

Filme näidatakse virtuaalsel festivalil akrediteeringuga filmiprofessionaalidele ja publikule üle maailma. Paralleelselt toimub virtuaalne filmiturg, mille raames toimuvad eriüritused, loengud, work-in-progress esitlused ja töötoad. Eesti Filmi Instituut on tänavusel Annecy filmiturul esindatud virtuaalse stendiga.

1960. alguse saanud Annecy rahvusvaheline filmifestival on üks olulisemaid animafilmi festivale maailmas. Tänavune festival toimub 15.–30. juunini.

Samal teemal

03.03.2020
„Vanamehe film“ võitis Brüsseli animafestivalil publiku preemia
28.11.2019
Vanamehe filmist on saanud läbi aegade edukaim Eesti täispikk nukufilm
21.11.2019
SUURE EDU TUULES: „Vanamehe film“ saab peagi järje!
30.09.2019
„VANAMEHE FILMI“ FÄNNIDELE: igaüks võib ise munavalgest ja soolast vanamehe teha