Inimesed

Beethoveni muusika päästis Stephen Fry enesetapust 

Toimetas Triin Tael, 17. mai 2020 13:00
Stephen Fry Foto: AP/Scanpic
Aastaid vaimse tervise probleemidega maadelnud briti tippkoomik ja kirjanik Stephen Fry kinnitab, et Ludwig van Beethoveni muusika päästis ta enesetapust.

62aastane Fry pole oma hingeheitlusi salanud. Tal on diagnoositud bipolaarne häire ning ning ta on tunnistanud, et üritas kaheksa aastat tagasi Ugandas endalt elu võtta. Hiljutises podcast'is "The Art Of Change: Nothing Concrete, Stephen" kinnitas Fry, et Beethoveni muusikal on tervendav jõud "... kui seda kombineerida mõõdukusega alkoholi pruukimisel ja jalutamisega ja korraliku toitumisega ja teiste asjadega, mis peaksid inimese vaimset tervist turgutama".

"Üks mu toimetulekumooduseid on kümmelda muusikas, näiteks Beethoveni omas, ning mõelda enne mind siitilmast lahkunud inimestele, keda on sütitanud maanialeek ja keda on tantsitanud depressiooni jäised veed." 

Depressiivses faasis ei näe Fry elul vähimatki mõtet. Kuid paranedes märkab ta äkki elu maiku ja värvi. "Beethoven on ideaalne näide inimesest, kes toob selle värvi tagasi kiiremini kui peaaegu miski muu, ja see on märk."

Samal teemal

04.05.2020
Kas võtta eeskuju? Tippkoomik pole kaheksa aastat juukseid šampooniga pesnud
24.04.2020
VIDEO | Prints William kuulutas Briti rahvale, et istub arvutis ilma püksata!
25.02.2018
VIDEO | Stephen Fry teatas, et põeb eesnäärmevähki
05.10.2017
Geimees kirikuga pahuksis: kui Stephen Fry ketserluse taagast pääses

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee