Inimesed

Olavi Pihlamägi: „Ärge laske Eurovisioni lauluvõistlust kaaperdada!“ 

Olavi Pihlamägi, Eurovisioni ekspert, 15. mai 2020 22:30
EUROVISIONI VÕIDULUGU 2019: „Oleks lihtsameelne öelda, et fänniklubid üle terve ilma ei suuda lauluvõistluse hääletusi mõjutada,“ nendib Olavi Pihlamägi, viidates ka mullu võitnud Duncan Laurence'i laulule „Arcade“, mis kõneleb kahe noormehe traagilisest lahkuminekust. Foto: Jörgen Norkroos
Kuigi märgid näitasid juba veebruaris ohtu, et just 65. Eurovisioni lauluvõistlus saab üheks võimsaks koroonaviiruse kultuuriliseks hauakiviks, ei tahtnud paljud, sealhulgas ka mina uskuda, et üks telesaade peaks nakkusehirmus ära jääma. 18. märtsil Euroopa ringhäälingute liit (EBU) sellise otsuse aga tegi.

Kohe hakkasid nii telejaamad kui ka fänniklubid häälekalt protestima, sest resolutsiooni hetkeks olid kõik 41 sel aastal osalevat riiki oma esinejate valiku teinud ja meeskonnad Rotterdami sõiduks valmis. Olin ka ise selle pooldaja, et lauluvõistlus võinuks toimuda vaatamata viirustele ja hirmudele, sest see on ikkagi telesaade ja võimalusi 41 laulu Rotterdamis saateks kokku sättida oli rohkem kui üks. Kõige lihtsam – võtta iga riigi finaalis esitatud võidulugu ja mängida koos artisti või riiki tutvustava „postkaardiga“ ette ning siis asuvad publik ja žüriid hääletama. Paari tunni pärast olnuks selge, milline on võidulaul 2020. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.08.2020
„Eesti laul“ tuleb taas: poolfinaalid toimuvad otsesaadetena ka publikupiirangutega
18.04.2020
FOTOD ja VIDEO | Uku Suviste „Eesti laulu“ võidulugu sai eestikeelse kuue: Leelo Tungal on ikka geenius
14.04.2020
Jüri Pihel: Eurovision loodi kiusuks Itaalia lauluvõistluse vastu
26.03.2020
Mart Normet: kui Eurovision toimuks, usun, et Uku võidaks