Üritused

Augustibluusi festivali sel suvel ei toimu: me ei saa osa külastajaid väravate taha jätta 

Toimetas Terttu Jazepov, 15. mai 2020 11:50
AugustibluusFoto: Stanislav Moshkov
Koroonaviiruse pandeemiaga kehtestatud piirangutega seoses festivali Augustibluus 2020. aasta suvel ei toimu. 2021. aastal toimub festival Haapsalus 30. juulist 1. augustini ja kõik eelmüügist soetatud piletid kehtivad ka järgmise aasta festivalil.

Eile hilisõhtul leppis valitsus kokku pärast eriolukorda kehtivas leevenduste kavas, kus juulis ja augustis toimuvatel avalikel üritusel tohib viibida maksimaalselt 1000 inimest. Festivali programmijuht Raul Ukareda sõnab, et seetõttu pole võimalik üritust tänavu korraldada.

Samal teemal

Siiani ei ole selge ka välisartistide Eestisse toomise võimalus või selle puudumine. Lähimaade suurimad bluusisündmused nagu Pistoblues Soomes ja Notodden Norras on samuti festivalid järgmiseks aastaks edasi lükanud ning see võib tähendada, et Põhja- ja Baltimaadesse sel suvel bluusimaailma tippe ei saabu.

Augustibluusi korraldaja Indrek Ditmanni sõnul on väga kahju, et alates 1994. aastast järjepidevalt toimunud festivalitraditsioon katkeb, kuid leiab, et praegusel juhul on selline otsus ainuõige. “Festivali süda on Haapsalu Piiskopilinnuses ja me ei saa jätta osa külastajaid väravate taha ning öelda, et teie saate sel korral festivali nautida ainult raudtejaamas või kultuurikeskuses. Jätkame tööd, et järgmisel aastal toimuv festival oleks parem kui kunagi varem.”

Eelmüügist soetatud passid kehtivad järgmise aasta festivalil. Kui kuupäevad ei sobi, on soovijail võimalik festivali pass Piletilevisse tagasi müüa kuni 31. juulini ehk päevani, mil festival sel aastal algama pidi.

Samal teemal

03.07.2019
GALERII | Bluusisõbrad said nautida mõnusat muusikat ja suveõhtut
23.04.2019
Augustibluusi peaesinejaks on Ameerika bluusikuningas Rick Estrin
20.02.2019
Augustibluus saab hoo sisse juba märtsis!
04.07.2018
GALERII | 25. sünnipäeva tähistav Augustibluus on täies hoos!