Linnateatri näitlejad ja ansambel Regatt esitavad loo "Küll varsti jälle näeme"Foto: Kuvatõmmis/ Youtube.com
Toimetas Liisa Mugra 13. mai 2020 09:40
Linnateatri heategevuslikku emadepäeva kontsert-etendust vaadati pühapäeva õhtul otse ligi 4 000 ekraanilt. Etenduste lõpunumber, lugu "Küll varsti näeme", sündis koostöös ansambel Regatiga.

“See oli väga tore kogemus. Energia, millega teater ja kogu kollektiiv pärast pea paari kuud sunnitud vaikelu üles ärkas, oli muljetavaldav,“ kirjeldas kontsert-etenduse tegemist Linnateatri lavastaja Diana Leesalu. “Lisaks jälgis meid ühe õhtu jooksul enam kui 22 Põrgusaali jagu vaatajaid,” lisas Leesalu.

 

Emadepäevale pühendatud etendusega kogus Linnateater heategevuseks ligi 6000 eurot ja kogu tulu läks vaimse tervise edendamisega tegeleva MTÜ Peaasjad toetuseks.

MTÜ Peaasjad tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa ütles, et aasta alguses ei osanud keegi ette näha, kui suureks abi vajadus kriisi tõttu võib kasvada ning Eesti inimeste tehtud annetused aitavad neil pakkuda oluliselt rohkem tuge vaimse tervise nõustamisel. 

"Juba praeguseks annetatud summa eest saame koolitada sada inimest vaimse tervise esmaabi andjaks või teha 500 veebinõustamist või võtta vastu päris suure hulga kliente Peasjade keskuses," rääkis Oidermaa. Lisaks vaimse tervise abile on praegusel ajal inimestel vaja positiivseid emotsioone, mida Linnateatri kontsert-etendus juba iseenesest meile kõigile pakub. "Kes ei ole jõudnud kontserti vaadata, siis julgustan seda tegema. Meil kõigil on vaja häid emotsioone," lisas ta.

Heategevuslik kontsert-etendus “Emadepäev Linnateatriga” sündis koostöös advokaadibürooga Cobalt ja Elisa. Pressiteatele on lisatud kontsert-etenduse finaal, milles osales kogu Linnateatri kollektiiv ja ansambel Regatt.