"Viimased"Foto: HomelessBob
Toimetas Katharina Toomemets 12. mai 2020 13:05
Kõik filmisõbrad saavad alates tänasest näha režissöör Veiko Õunpuu uusima linateose “Viimased”  täispikka treilerit. Hinnatud Eesti filmilavastaja värskeima täispika filmi võtted toimusid Soomes Lapimaa tundras. Linateoses teevad kaasa mitmed mainekad Eesti ja Soome näitlejad.

 

Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kelle rollis näeme Pääru Ojat. Rupi loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada, kuid töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast.

Kõigele lisaks on pidevalt pildis manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, kes on hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud. Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub – kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale.

Filmi produtsent on Katrin Kissa, helilooja Sven Grünberg ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Heikki Huttu-Hiltunen, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu.

"Viimased" on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud linateos.