Inimesed

FOTOD | Nunnu! Kevad tõi Andres Puusepa peresse lisa (2)

Karin Sõmer, 11. mai 2020 14:03
Äsja kahekuuseks saanud Dorado uue pere seltsis.Foto: Ardo Kaljuvee
Raadiosaatejuht Andres Puusepp annab sotsiaalmeedias teada, et tema peresse on lisandunud uus liige.

Värske perelemmik kannab nime Dorado ning tegu on Staffordshire’i bullterjeriga. Tõug on pärit Inglismaalt, kus ta aretati võitluskoeraks. Pärast verise spordi keelamist 19. ajandil on Staffy’d jäänud seltsikoerteks.

Staffordshire'i bullterjerid on sileda kasukaga. Foto: Ardo Kaljuvee

Samal teemal

“Põlvini kasvamine on tore ütlus, sest inimeste põlved asuvad erineval kõrgusel, aga umbes minu põlvini ta kasvab,” räägib Puusepp, et tumepruunist koeralapsest kasvab keskmise suurusega sõber.

Miks just Staffordshire’i terjer? “Me vaatasime hästi palju ringi. Tahtsime hästi sõbralikku koera, kes näeb koera moodi välja ka. Kassisuurust koera väga ei tahtnud,” selgitab mees tõuvaliku tagamaid.

Lisaks on Andresel ja tema abikaasal Birgitil palju ristilapsi, kellega koer kindlasti läbi peab saama. “Inglismaal nimetatakse neid nanny dog’ideks ehk lapsehoidjakoerteks – neil on kõrge valulävi,” ütleb Andres, et koer säilitab ka mänguhoos rahu ega tee lastele kurja. Inimesega ongi sellest tõust koerad armastavad ja usaldusväärsed.

Närimine on väikese koera töö. Foto: Ardo Kaljuvee

9. mail kahekuuseks saanud kutsikas sündis Lätis, kennelis, mil nimeks Suerte Delarittos. Eestisse on Andrese sõnul aga juba mitu Dorado poolõde ja -venda elama asunud.

Doradot ootas kodus ees kuueaastane varjupaigast võetud kiisu. “Nad vaikselt tutvuvad,” ütleb saatejuht. “Kutsu elab esimesel korrusel, kass pigem teisel. Kass käib esimesel korrusel söömas ja kui Dorado magab, käib kass teda nuuskimas. Tal ei ole varem sellist seltsilist olnud.”

Andres ütleb, et praeguse seisuga pole perel plaanis lemmikuid juurde võtta. “Koera me väga tahtsime ja nüüd lõpuks saime. Kassist-koerast täitsa piisab.”

“Alguses tundus meile endile ka väga veider, et inimesed lemmikloomadele Instgramikontosid teevad, aga see on tegelikult ikka väga hea asi.”

Samal teemal

21.07.2020
Andres Puusepp paneb diskori ameti maha: tunnen, et olen tühi ja andnud endast nii palju
12.07.2020
Osta ära! Andres Puusepp müüb autot: aeg on edasi liikuda
07.06.2020
FOTO | Andres Puusepp tähistab abikaasaga olulist tähtpäeva
10.03.2020
AUH! Sven Sesteri uus kutsu ajab nunnumeetri üles!